P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją na Śląsku

P3 Logistic Parks z kolejną inwestycją na Śląsku

P3 Logistic Parks długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych nabył tereny inwestycyjne położone w Dębieńsku, w województwie śląskim. Na terenie o powierzchni ponad 22 ha powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 110 000 m². To już czwarty grunt w portfolio firmy zlokalizowany na południu Polski zakupiony w ostatnich miesiącach.

Grunt, który zasilił portfolio P3 znajduje się w doskonałej lokalizacji, tuż obok autostrady A1,   w odległości 25 km od największego drogowego węzła w Polsce – Sośnica, łączącego dwie autostrady transeuropejskie A1 i A4 oraz drogę krajową nr 44. Nieopodal znajdują się także główne miasta w województwie – zaledwie 20 min jazdy samochodem dzielą inwestycję od Gliwic, 25 min od Zabrza i 30 min od Katowic. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na terenie kraju, ale także poza nim – do Niemiec i Czech.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Nabyte w minionym roku grunty na południu Polski zlokalizowane w Dębieńsku i Kątach Wrocławskich oraz działki miejskie w Katowicach i Wrocławiu znacząco zwiększą i uzupełnią portfolio parków logistycznych P3 w kluczowych lokalizacjach w kraju. Pozwolą także zaproponować naszym klientom, którzy chcą działać w tym regionie Polski, najwyższą jakość obiektów w pełni dostosowanych do ich wymagań.

Na nowo zakupionym terenie planowana jest budowa magazynów typu big-box o łącznej powierzchni prawie 110.000 m ². Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”. Rozpoczęcie budowy obiektów planowane jest w pierwszym kwartale 2023 roku.

Karolina Adamczak, Senior Development Manager P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Śląsk to jeden z wiodących regionów w Polsce pod względem potencjału ekonomicznego i demograficznego. To także drugi co do wielkości rynek magazynowy w Polsce i jeden z najważniejszych hubów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, co zawdzięcza przede wszystkim dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Gęsta sieć dróg i autostrad daje możliwość obsługi rynku Europy Środkowo-Wschodniej, sprawnej dystrybucji produktów na zachód Europy, prowadzenia działalności logistycznej w Polsce oraz wsparcia dużego rynku lokalnego jakim jest cała aglomeracja śląska. To strategiczna lokalizacja z naszego punktu widzenia, która doskonale wpisuje się w plan rozwoju P3 w Polsce.

W transakcji P3 doradzała kancelaria act BSWW legal & tax. Marta Kosiedowska, Partner w kancelarii act BSWW legal & tax mówi: – P3 jako lider inwestycji magazynowych, sukcesywnie powiększa swoje portfolio na terenie Polski. Nabycie działki na Śląsku – kluczowym terenie dla inwestycji logistycznych to kolejny przemyślany krok dla strategii rozwoju P3. Konsekwencja w działaniu oraz kompleksowe podejście do potrzeb klienta zdecydowanie wyróżnia ich na europejskim rynku, dlatego też jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy doradzać przy kolejnym zakupie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy