P3 rozbudowuje sortownię dla InPost

P3 rozbudowuje sortownię dla InPost

P3 - długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca europejskich obiektów magazynowych rozbuduje o dodatkowe 3109 m2 magazyn w parku P3 Piotrków, będący główną sortownią firmy InPost.

InPost, operator logistyczny, w którego zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych (Advent International oraz KKR) jest obecny w parku P3 Piotrków od 2009 r. We wrześniu 2016 r. P3 oddało do użytku dla klienta obiekt o powierzchni 15 300 m2, w którym znajduje się 8000 m2 powierzchni przeładunkowej, 5600 m2 powierzchni magazynowej oraz 1700 m2 biur. Ze względu na rosnące potrzeby firmy, ta powierzchnia jest już dziś niewystarczająca.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 Logistic Parks w Polsce, mówi: – Cieszę się, że doskonałe położenie parku P3 Piotrków w Polsce Centralnej sprawia, że klienci chcą tu zostać, rozwijać się i powiększać zajmowane powierzchnie. Po raz kolejny sprostaliśmy wymaganiom naszego wieloletniego partnera i zaproponowaliśmy elastyczne rozwiązania pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie dodatkowej powierzchni i jej pełną integrację z istniejącym budynkiem.

Na 3109 m2, które zostaną dobudowane do istniejącego magazynu, zaplanowano aż 33 doki, dzięki czemu łącznie w całym obiekcie będzie 78 doków oraz 7 bram z poziomu „0”. Powiększenie powierzchni umożliwi firmie InPost zainstalowanie w magazynie kolejnego – trzeciego już sortera. Dzięki temu wolumeny obsługiwanych przesyłek oraz zatrudnienie zwiększą się o 20 proc.

Rozbudowa została zorganizowana w taki sposób, aby nie zakłócać operacji prowadzonych w obiekcie. Oddanie nowej części magazynu do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2019 r. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

Rafał Brzoska, prezes InPost, mówi: – Bardzo intensywnie rozwijamy naszą infrastrukturę – nie tylko w ramach nowych lokalizacji Paczkomatówâ InPost. Nowoczesne zaplecze logistyczne sprawia, że jako jeden z niewielu operatorów tak stabilnie możemy dostarczać przesyłki w trybie D+1. Nowe sortownie oraz istotna rozbudowa naszego hubu centralnego są odpowiedzią na lawinowo zwiększające się wolumeny obsługiwanych przesyłek. Mocno inwestujemy też w technologie, aplikacje mobilne, flotę samochodów elektrycznych i oferujemy nowatorskie usługi – takie jak BankoPaczkomat czy dostawę zakupów spożywczych. To dlatego klienci coraz częściej wskazują InPost jako najlepszego operatora na polskim rynku.

Joanna Sinkiewicz, partner, dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield, mówi: – Dynamika wzrostów na rynku usług kurierskich przerasta prognozy i nawet najbardziej optymistyczne założenia. W dużej mierze jest to konsekwencja rozwoju sprzedaży e-commerce. Dodatkowo, usługa paczkomatów, bardzo popularna wśród kupujących przez internet, przekłada się na potrzeby w zakresie infrastruktury budynkowej firmy InPost. Rozbudowa centralnej sortowni jest tego naturalną konsekwencją.

P3 Piotrków to jeden z największych parków magazynowych w Polsce Centralnej. Park znajduje się w Woli Bykowskiej, w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego, na przecięciu autostrady A1 oraz dróg E75 i E67. Lokalizacja parku stwarza optymalne warunki dla krajowej dystrybucji.

 

(P3)

Poleć ten artykuł:

Polecamy