Paczka w RUCH-u  w GlobKurier.pl – bezpieczne rozwiązanie w czasach pandemii

Paczka w RUCH-u w GlobKurier.pl – bezpieczne rozwiązanie w czasach pandemii

W czasach pandemii wszystkie firmy kurierskie starają się zachować wszelkie środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa COVID-19. Szczególne działania podjęła spółka RUCH, która jako pierwsza i jedyna w Polsce firma wprowadziła obowiązkowy proces odkażania ozonem przesyłek obsługiwanych w ramach usługi Paczka w RUCH-u. W GlobKurier.pl można łatwo i tanio nadać bezpieczną paczkę w RUCH-u.
Ozonowanie paczek gwarancją bezpieczeństwa

W Warszawskim Centrum Logistycznym RUCH S.A. została wydzielona specjalna strefa ozonowania, do której trafiają obsługiwane przesyłki. Ozon jest silnie utleniającym gazem, który pozwala usunąć wszelkie bakterie, które potencjalnie mogłyby znaleźć się na przesyłanych paczkach. Przy tym nie szkodzi w żaden sposób zawartości przesyłki.

Ozonowanie wykorzystywane jest np. do odkażania mieszkań po kwarantannie osób z zakażeniem koronawirusem, tą metodą dezynfekuje się również środki transportu publicznego, a teraz również Paczki w RUCH-u. Co ważne, aby ten proces był maksymalnie skuteczny, potrzebny jest czas. Każdą partię przesyłek poddajemy dezynfekcji przez około 2 godziny. Proces logistyki Paczki w RUCH-u daje nam taki zapas czasowy. W sytuacji ryzyka zakażenia koronawirusem myślę, że warto poczekać na paczkę dzień dłużej, aby odbierając ją mieć pewność, że nie jest ona nośnikiem bakterii czy wirusów – wyjaśnia Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy RUCH S.A.

Pozostałe środki bezpieczeństwa

Ozonowanie przesyłek to jedno z wielu zabezpieczeń, które ma niwelować ryzyko rozpowszechniania się wirusa. Pracownicy firmy stosują się do procedur, nosząc maseczki ochronne oraz rękawiczki. Ograniczono dostęp do wszystkich centrów logistyczny dla osób spoza firmy. Wszystkie osoby pracujące w magazynach oraz kierowcy mają dostęp do zaplecza sanitarnego. Co w więcej, punktów odbioru paczek, czyli kioskach i salonikach prasowych RUCH-u na terenie całego kraju RUCH S.A dostarcza płyny dezynfekcyjne, a punktom partnerskim przekazano zalecenia dotyczące rekomendowanego postępowania w celu unikania zakażenia wirusem.

Jak nadać paczkę w RUCH-u w GlobKurier.pl?

W GlobKurier.pl można skorzystać z usług 50 firm kurierskich i transportowych, wśród nich znajduję się oferta paczki w RUCH-u. Aby z niej skorzystać, wystarczy użyć szybkiej wyceny i podać parametry przesyłki, którą chce się nadać. Następnie spośród dostępnych ofert wybrać Paczkę w RUCH-u. Ostatnim krokiem jest wypełnienie formularza, w którym należy wybrać punkt odbioru oraz opłacić zamówienia. Przesyłkę można nadać w dowolnym punkcie. Pamiętaj, że klienci, którzy założyli konto, mogą skorzystać ze zniżek!

Poleć ten artykuł:

Polecamy