Velvet CARE produkuje na pełnych obrotach (VIDEO)

Velvet CARE produkuje na pełnych obrotach (VIDEO)

Podczas gdy niektóre branże muszą doprowadzać do zawieszenia produkcji, w fabryce Velve Care w Kluczach wykorzystane są pełne moce produkcyjne. Zakład jednego z największych producentów środków higienicznych w Polsce działa na trzy zmiany przez cały tydzień.

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zapotrzebowanie na artykuły higieniczne, a przede wszystkim papier toaletowy, który wykupowany jest na zapas w całej Europie. Pomimo ogromnego popytu, ciągłość produkcji w Kluczach nie jest zagrożona, gdyż już w styczniu 2020 roku, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze wieści o koronawirusie, zakład zaczął gromadzić zapasy surowców i gotowych produktów.

Aktualnie zakład pracuje w systemie 24/7 przy pełnym zaangażowaniu pracowników i wykorzystuje pełne moce produkcyjne. Fabryka produkuje teraz tylko wybrane najpopularniejsze warianty produktów, w maksymalnie długich cyklach, by ograniczyć przerwy na przezbrojenia. Zacieśniona została współpraca z firmami logistycznymi, aby jak najszybciej dostarczyć produktów do dystrybutorów.

Ciągłość produkcji jest możliwa tylko dzięki pracy załogi fabryki. Aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zdrowie, wprowadzono liczne obostrzenia chroniące pracowników. Załadunek towarów odbywa się „bezdotykowo”, by ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz zakładu. Odwołane zostały też niemalże wszystkie podróże służbowe i wizyty gości w zakładzie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy