Palety szyte na miarę

Polski rynek wzbogaciła niedawno szwedzka firma Losotech, która wprowadziła swój sztandarowy produkt, jakim są palety jednorazowe zbudowane z tekturowego blatu i plastikowych stóp. To dobra wiadomość dla dystrybutorów i producentów, którzy dostarczają swoje produkty do klientów końcowych.

Rozwiązanie pozwala uprościć kwestie rozliczeń paletowych, poprzez używanie tańszych, dostosowanych do potrzeb nośników, których utylizacja nie stanowi problemu dla odbiorcy.

Wyłącznym przedstawicielem firmy Losotech w Polsce jest firma LOG-IT. Za jej pośrednictwem Losotech odpłatnie wynajmuje swoim klientom maszyny (o różnym stopniu zautomatyzowania) do przygotowywania palet i dostarcza im plastikowe stopy paletowe oraz – opcjonalnie – tekturowe blaty. Klienci natomiast we własnym zakresie produkują palety stosownie do swoich potrzeb. LOG-IT odpowiada też za serwisowanie maszyn oraz wdrażanie systemu u klientów.

Korzyścią dla użytkowników palet Losotech są nie tylko uproszczone procesy logistyczne, ale również wymierne oszczędności związane z powierzchnię magazynową, czy kosztami transportu (lżejsze nośniki to mniejsze zużycie paliwa). Najciekawszą cechą jest jednak elastyczność co do wielkości i nośności palety: system Losotech pozwala wytwarzać palety wielkości połowy lub ćwiartki zwykłej europalety, ale też palety over-size o bokach dwukrotnie dłuższych niż standardowe, które znajdują zastosowanie przy przewozie towarów o większych rozmiarach, jak meble czy sprzęty RTV/AGD.

Poleć ten artykuł:

Polecamy