Pamapol rozwija produkcję

Pamapol rozwija produkcję

Zarząd Pamapolu, jednego z największych producentów m.in. dań gotowych w Polsce, zatwierdził decyzję o rozwoju działań produkcyjnych. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu inwestycji i rozbuduje swój zakład w Kwidzynie.

Jak zapowiada firma, planowane są  inwestycje mające na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez inwestycje we wszystkie etapy realizowanych procesów produkcyjnych. Szczególnie duży nacisk położony zostanie w wdrożenie w zakładzie koncepcji obiegu zamkniętego.

Spółka wyda na modernizację co najmniej 80 mln zł, ale jak zapowiedziano, kwota ta może zostać zwiększona do ponad 100 mln. zł, a zatrudnionych zostanie minimum 39 nowych pracowników. Pamampol w ramach decyzji o wsparciu otrzyma zwolnienie z podatku dochodowego w kwocie prawie 36 mln zł.

Pamapol w 2005 roku przejął kontrolę Warmińskimi Zakładami Przetwórstwa Owocowo Warzywnego w Kwidzynie. Niespełna miesiąc temu Pamapol przyjął nową strategię rozwoju, w którym działania proekologiczne grają kluczową rolę. Jeszcze wiosną podpisaną umowę na termomodernizację 3 budynków zakładu w Kwidzyniu. 

Poleć ten artykuł:

Polecamy