Panattoni BTS i Commercecon wspierają rozwój Fundacji Centaurus

Panattoni BTS i Commercecon wspierają rozwój Fundacji Centaurus

Panattoni BTS od lat wspiera Fundację Centaurus, która przez 16 lat działalności dała drugie życie blisko 1500 koniom, 1000 psów, a także setkom kotów i przedstawicieli innych gatunków. Do wsparcia deweloper zaprosił generalnego wykonawcę – firmę Commercecon, która na szeroką skalę przeprowadza procesy budowlane w ramach realizacji ośrodka „Bezpieczna Przystań” w Modlimowie.

Fundacja Centaurus ratuje konie przeznaczone do uboju, pochodzące m.in. z hodowli, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, wiejskich gospodarstw, prywatnych stajni czy turystycznych bryczek. Dzięki wysiłkom organizacji co roku szansę na drugie życie zyskuje około 300 zwierząt.

Pomoc potrzebna coraz bardziej

Skala działalności Fundacji Centaurus spowodowała, że w 2022 roku ośrodek w Szczedrzykowicach na Dolnym Śląsku przestał wystarczać. Zdecydowano się na stworzenie kolejnej placówki – „Bezpieczna Przystań” w powiecie gryfickim w gminie Modlimowo. Dzięki wsparciu licznych darczyńców zakupiono aż 140 hektarów gruntu.

Wsparcie doświadczonych marek

W realizację nowego ośrodka zaangażowali się m.in kluczowi gracze na rynku nieruchomości. Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający Panattoni BTS zaprosił do współpracy firmę Commercecon.

– Z Fundacją Centaurus jestem związany od lat. Wielokrotnie miałem okazję obserwować, jak wiele dobra niesie za sobą jej działalność. Każde uratowane zwierzę potwierdza, że to działanie ma sens i ogromne znaczenie. Dlatego postanowiłem wesprzeć Fundację w poszukiwaniu wykonawców nowego ośrodka – niezwykle ważnego dla rozwoju organizacji. Będzie on bezpiecznym azylem dla kolejnych ocalonych zwierząt. Z kolei z firmą Commercecon zrealizowaliśmy wiele świetnych projektów, a jej przedstawicieli znam nie tylko jako fantastycznych fachowców, ale też ludzi wielkiego serca. Dlatego zaproszenie ich jako Generalnego Wykonawcy wydało mi się całkowicie naturalne – mówi Marek Foryński, Managing Director, Panattoni BTS.

Commercecon to generalny wykonawca obiektów przemysłowych, który ma na swoim koncie realizację ponad 280 inwestycji w Polsce i zagranicą. Firma znana jest także ze swojej działalności sportowej (jest właścicielem i tytularnym sponsorem żeńskiej drużyny siatkówki ŁKS Commercecon Łódź), charytatywnej i społecznej.

– Działalność społeczną mamy głęboko zakorzenioną, dlatego decyzję o przystąpieniu do tego projektu podjęliśmy bez wahania. Od lat, wraz z siatkarkami naszej drużyny, wspieramy Schronisko dla Zwierząt w Łodzi i mamy świadomość ogromu pomocy, jakiej tego typu ośrodki potrzebują. Z przedstawicielami firmy Panattoni BTS znam się od wielu lat i bardzo się cieszę, że – poza zawodową współpracą – możemy działać razem także w tak szczytnym celu – podsumował Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

W Modlimowie Commercecon ogrodził całość rozległej, bo liczącej 14 hektarów działki, stawiając między innymi ogrodzenie drewniane o długości 4 800 metrów z siatką zabezpieczającą oraz ogrodzenie z siatki o długości aż 8 800 metrów. Firma podjęła się także prac przygotowawczych związanych z powstawaniem nowego budynku na terenie ośrodka.

Kompleksowa pomoc zamiast jednorazowego działania

To nie pierwszy raz, kiedy Panattoni BTS angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. Pod koniec 2022 roku zdecydowano o uruchomieniu długofalowego programu. Teraz w lokalizacjach, w których Panattoni BTS buduje obiekty przemysłowe szyte na miarę, zespół niesie – również szytą na miarę – pomoc dla schronisk dla bezdomnych zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dewelopera oraz jego partnerów, zrealizowano już remonty placówek w Żarach, w Tczewie oraz w Gnieźnie, a schronisko w Boguchwale dla swoich podopiecznych otrzyma około tonę karmy.

Poleć ten artykuł:

Polecamy