Panattoni buduje kolejny park przemysłowy w Krakowie

Panattoni buduje kolejny park przemysłowy w Krakowie

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszył z budową City Logistics Kraków III, kolejnym projektem w granicach dawnej stolicy Polski, który zajmie 25 000 m kw. Z blisko 4500 m kw. skorzysta Walraven – międzynarodowy producent systemów mocowania instalacji.

Panattoni na koniec III kw. br. ukończyło w granicach Krakowa ok. 50 000 m kw. powierzchni, a 10 000 m kw. pozostawało w budowie. Teraz deweloper ruszył z kolejnym projektem – City Logistics Kraków III, którego budowa zostanie zakończona w sierpniu 2024 roku. – Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko ¼ całego naszego małopolskiego wolumenu. To potwierdza jak ważnym ośrodkiem dla całego regionu jest Kraków. Miasto dzięki drugiej co do wielkości populacji w kraju, położeniu tranzytowemu wschód-zachód czy dostępowi do absolwentów takich uczelni jak AGH, UJ i Politechnika kwitnie i przyciąga międzynarodowy biznes. Naszym zadaniem jest stworzenie bazy nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która dodatkowo stymuluje ten rozwój – komentuje FIlip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Potwierdzeniem zainteresowania biznesu działalnością w Krakowie jest podpisana umowa najmu Panattoni z firmą Walraven. Walraven jest producentem i dostawcą systemów mocowania instalacji stosowanych w branży konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz przeciwpożarowej. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które również wspiera projektantów i instalatorów na każdym etapie budowy, zarówno podczas tworzenia projektu jak i w czasie prac montażowych na budowie. Aktualnie posiada 9 zakładów produkcyjnych oraz lokalne spółki sprzedażowe na trzech kontynentach. City Logistics Kraków III udostępni polskiej spółce Walraven blisko 4500 m kw. Przestrzeń ta, ze zwiększoną powierzchnią magazynową, stanie się nową centralą firmy w Polsce i umożliwi szerszą obsługę rynku krajowego, a także dalszą ekspansję  firmy w Europie. Nowa siedziba firmy Walraven będzie składać się z części magazynowej oraz dwukondygnacyjnego biura.

– Po raz kolejny potwierdza się, że Panattoni jest sprawdzonym partnerem przy strategicznych realizacjach. Pomimo ograniczonych zasobów gruntów w granicach aglomeracji, mogliśmy zaoferować doskonałą lokalizację w Krakowie, na czym klientowi szczególnie zależało. Nasz projekt doskonale spełnia potrzeby Walraven – dodaje FIlip Noworól.

 City Logistics Kraków III powstanie przy pętli autobusowo-tramwajowej Pleszów, dzięki czemu zapewni pracownikom dobre połączenie z centrum miasta. Ponadto atutem lokalizacji będzie bliskość drogi S7, łączącej park m.in. z Warszawą i Gdańskiem. Nowy projekt rysuje atrakcyjną perspektywę zarówno przed większymi, międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak i mniejszymi, lokalnymi, które potrzebują dopasowanej powierzchni. Panattoni umożliwi wynajęcie już niewielkich modułów – od 1200 m kw. – o atrakcyjnej, niestandardowej, głębokości, wynoszącej zaledwie 52 metry. Nowoczesna powierzchnia sprawdzi się zarówno w procesach magazynowych, logistycznych, e-commerce, jak i lekkiej produkcji.

– Obiekty City Logistics coraz częściej stają się nie tylko miejscem procesów logistycznych czy produkcyjnych, ale też showroomów, działów R&D, laboratoriów, całej administracji czy wreszcie siedzib głównych firm, co potwierdza Walraven. Jesteśmy pewni, że wszechstronny potencjał City Logistics Kraków III oraz jego bardzo wysoki standard ekologiczny, przyciągnie najemców z różnych branż – podsumowuje FIlip Noworól.

Nowy park przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni zaimplementuje m.in. systemy inteligentnego zarządzania energią, wodooszczędną armaturę sanitarną czy czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego. Firma wzmocni również dach pod instalację fotowoltaiczną. Na terenie parku deweloper dokona nasadzeń drzew i krzewów wzbogacających ekosystem oraz łąk kwietnych niewymagających koszenia. Pracujący w obiekcie skorzystają ze stref relaksu, infrastruktury dla rowerzystów czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy