Panattoni Europe Przemysłowym Deweloperem Roku

Panattoni Europe Przemysłowym Deweloperem Roku

Panattoni Europe wybrany spośród 12 firm Przemysłowym Deweloperem Roku! Tak ogłosiło jury tegorocznej edycji prestiżowego konkursu CEE Quality Awards (CEEQA) 2018, przyznając firmie po raz szósty nagrodę najlepszego.

Przemysłowy Deweloper Roku (Industrial Developer of the Year) za 2017 rok dla Panattoni Europe. Wyróżnienie przyznano 25 kwietnia 2018 roku podczas uroczystości rozdania nagród prestiżowego konkursu CEE Real Estate Quality Awards (CEEQA) 2018. To już szósty raz nagroda w tej kategorii powędrowała do Panattoni Europe. W tegorocznej edycji nominację otrzymało łącznie 12 deweloperów powierzchni przemysłowych z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej. Jury, złożone z wysokich rangą przedstawicieli wiodących firm, oceniało kandydatów pod względem zeszłorocznych osiągnięć biznesowych w ramach inwestycji przemysłowych, wyników firmy oraz wpływu na rozwój tego segmentu branży nieruchomości. Nad przebiegiem procesu oceny nominacji i przyznawania nagród czuwała międzynarodowa firma konsultingowa Deloitte.

 

Panattoni Europe najlepszy z dwunastu! O wyborze firmy na Przemysłowego Dewelopera Roku CEEQA 2018 zadecydowały wyniki i osiągnięcia Panattoni w 2017 roku. A są nimi: 1,8 miliona m kw. wybudowanej powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej, dostarczenie 57 proc. całej powierzchni przemysłowej zrealizowanej w Polsce w 2017 roku oraz podpisanie 49 proc. wszystkich transakcji na polskim rynku. Do największych inwestycji można zaliczyć podpisanie kontraktu na budowę 135 tys. mkw. dla firmy Amazon w Sosnowcu, 79 tys. m kw. dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. w Łodzi, 101 tys. m kw. dla sieci Castorama w Strykowie, ale i podpisane kontrakty na realizację obiektów produkcyjnych – dwie fabryki dla firmy Kongsberg w Brześciu i w Koluszkach (19 273 mkw. i 10 652 mkw.). Firma utworzyła Panattoni Central European Logistics Hub – największy w Polsce kompleks logistyczny z ukończonym obecnie budynkiem o powierzchni 79 tys. m kw. i realizowanymi kolejnymi trzema o łącznej powierzchni 175 tys. oraz perspektywą rozbudowy do 300 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Dodatkowo Panattoni jest jednym z najbardziej aktywnych deweloperów w Niemczech, a w 2017 r. ogłosił fuzję z renomowanym w Wielkiej Brytanii deweloperem – First Industrial tworząc podmiot pod nazwą First Panattoni z początkowym kapitałem o wartości 300 milionów funtów.

 

Industrial Developer of the Year za rok 2017 (w CEEQA 2018) jest szóstym wyróżnieniem CEEQA przyznanym Panattoni Europe. W poprzednich edycjach firma otrzymała analogiczne nagrody za swoje dokonania biznesowe w 2011, 2012, 2014, 2016 i 2017 roku. Ponadto Carl Panattoni, założyciel i właściciel firmy, otrzymał nagrodę w kategorii Dorobek Życia w Branży Nieruchomości, a Roberta Dobrzyckiego ogłoszono Osobowością Roku 2011. Tegoroczne wyróżnienie Dobrzycki skomentował następująco: – Od momentu utworzenia Panattoni Europe każdy rok jest dla nas aktywny. Dlatego podobnie jak w zeszłych latach, nagroda CEEQA w kategorii Industrial Developer of the Year jest przede wszystkim zasługą całego zespołu, który nigdy nie osiada na laurach i po raz kolejny dał z siebie wszystko, za co serdecznie dziękuję.

 

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech ponad 6,1 mln m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, a obecnie realizuje w nich ponad 1 mln m kw. Firma wspiera lokalny biznes poprzez dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych, również projektów typu build-to-suit, które są dostosowane do indywidualnych wymagań najemców. Na potrzeby rozwoju własnej działalności zajmuje się również zakupem gruntów, zabezpieczając najbardziej strategiczne lokalizacje w kraju. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato Services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Oprócz Polski Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luksemburgu, Niemczech i w Rumunii.

 

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy