Panattoni Park Wrocław XIII z kolejnym najemcą

Panattoni Park Wrocław XIII z kolejnym najemcą

Panattoni rozwija zaplecze magazynowe w sercu Dolnego Śląska. W podwrocławskich Pietrzykowicach, tuż przy węźle autostrady A4, trwa realizacja Panattoni Park Wrocław XIII o docelowej powierzchni 75 000 mkw. Lokalizację doceniają najemcy – firma logistyczna Chomar wynajęła w parku 15 000 mkw. To już kolejna powierzchnia przygotowywana przez dewelopera na potrzeby tej spółki.

Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznym metrażu 75 000 mkw. Pod koniec trzeciego kwartału br. oddano do użytkowania już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni. Koleje metry są w budowie, a jednym z najemców realizowanej części jest operator logistyczny Chomar. Zajmie on 15 000 mkw. z przeznaczeniem na magazyn i biura. Spółka od 30 lat zajmuje się spedycją, magazynowaniem oraz transportem na terenie całej Europy. Nową powierzchnię przejmie w połowie 2022 r.

– Rozwijamy się i rośniemy. Optymalizujemy operacje magazynowe klientów, a nasz sukces zależy od ich zadowolenia, dlatego rozbudowujemy bazę powierzchni magazynowych. Skutecznie umacniamy dzięki temu swoją pozycję na rynku – wyjaśnia Rafał Choma, prezes zarządu Chomar. – Wozimy i przechowujemy m.in. towary branży budowlanej, AGD, farmaceutycznej i spożywczej, pracujemy też dla firm sektora automotive a ich potrzeby magazynowe rosną – dodał.

Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych zapleczy przemysłowo-magazynowych w kraju, zapewnia także doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie. – Nas jednak najbardziej cieszy fakt, że klienci, którzy mieli do czynienia z naszymi realizacjami, wracają. Obiekty Panattoni spełniają więc oczekiwania najemców w bardzo wysokim stopniu. Przed pięciu laty Chomar wynajął pierwsze 1600 mkw. w jednej z naszych inwestycji. Obecnie najmowana powierzchnia jest już blisko 10-krotnie większa. Oznacza to, że spółka szybko się rozwija, a my mamy w tym swój mały udział, dostarczając rozwiązania, które to umożliwiają – mówi Damian Kowalczyk, Development Director, Panattoni.

Potwierdza to Piotr Krasuski, wiceprezes Chomar: – Obiekt Panattoni idealnie wpisuje się w nasze potrzeby pod względem wielkości, lokalizacji i możliwości ekspansji. Otrzymujemy przy tym nowoczesną powierzchnię, wybudowaną w zgodzie z naszą polityką biznesu odpowiedzialnego społecznie – z szeregiem rozwiązań ekologicznych, optymalnie dostosowanymi biurami i miejscem odpoczynku kierowców.

Panattoni Park Wrocław XIII będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Energia zasilająca inwestycję pochodzić będzie jedynie z odnawialnych źródeł, a na terenie parku znajdą się stacje ładowania pojazdów, stojaki na rowery, obszary zielone oraz domki dla bezkręgowców. Park powstaje tuż przy autostradzie A4 – prowadzącej z zachodu na wschód przez południe Polski, tuż przy zjeździe Pietrzykowice. Taka lokalizacja umożliwia doskonałe połączenia nie tylko z innymi ośrodkami w Polsce, ale również z Niemcami i południem Europy.


(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy