Panattoni sfinalizowało sprzedaż dwóch parków przemysłowych

Panattoni sfinalizowało sprzedaż dwóch parków przemysłowych

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował sprzedaż dwóch projektów przemysłowych w regionie stolicy Dolnego Śląska – Panattoni Park Wrocław East oraz Panattoni Park Wrocław S8 South. Inwestycje mają łączną powierzchnię blisko 43 000 m kw.

Obie inwestycje znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia, miasta błyskawicznie rozwijającego swoją ofertę dla biznesu i dysponującego drugą co do wielkości populacją wśród polskich miast.

– Dla kapitału instytucjonalnego kluczowe znaczenie mają między innymi koszty finansowania, a te w ostatnim czasie wyraźnie spadają, poprawiając płynność i bardzo pozytywnie wypływając na perspektywę kolejnych kwartałów. Nieruchomości przemysłowe od lat są w ścisłym centrum zainteresowania kapitału i ta tendencja stale wzrasta. Polski rynek, wspierany stabilnymi fundamentami, jest niezwykle atrakcyjny na tle Europy. Takie inicjatywy, jak inwestycja Intela pod Wrocławiem o wartości około 4,6 miliarda dolarów, pozwalają optymistycznie patrzeć na długookresowe perspektywy rozwoju. Z kolei dostępność nowoczesnych nieruchomości przyciąga inwestorów i najemców poszukujących obiektów najwyższej jakości – komentuje Michał Stanisławski, Head of Asset Disposition w Panattoni.

Panattoni Park Wrocław S8 South znajduje się przy węźle autostrady A4 i drogi ekspresowej S8, co pozwala na sprawny transport w wielu kierunkach. Inwestycja zapewnia dotarcie m.in. w 3 godziny do Berlina i Warszawy oraz 5 godzin do Wiednia. Atrakcyjność obiektu została doceniona przez czterech najemców – trzech operatorów logistycznych oraz dystrybutora profesjonalnych rozwiązań chłodniczych.

Podobne atuty lokalizacyjne prezentuje Panattoni Park Wrocław East znajdujący we wschodniej części aglomeracji wrocławskiej. Z powierzchni obiektu, wynoszącej 24 700 m kw., korzystają najemcy z kilku branż, m.in. szklarskiej, AGD i logistycznej.

Obie inwestycje wyposażone zostały w szereg zrównoważonych rozwiązań i uzyskały certyfikację środowiskową metodą BREEAM.

– Stolica Dolnego Śląska nieustannie rozgrzewa inwestorów. To właśnie w tym regionie dokonaliśmy największej sprzedaży – obiektów w ramach Wrocław Campus o łącznej powierzchni 160 000 m kw., co okazało się największą transakcją na polskim rynku nieruchomości w tym roku. Sprzedaliśmy także zlokalizowany w granicach miasta City Logistics Wrocław II. Sprzedaż kolejnych dwóch parków to potwierdzenie ogromnego potencjału rynku – dodaje Michał Stanisławski.

Poleć ten artykuł:

Polecamy