Panattoni sprzedało park przemysłowy we Wrocławiu

Panattoni sprzedało park przemysłowy we Wrocławiu

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował dużą transakcję na Dolnym Śląsku. Globalna firma z branży nieruchomości nabyła Panattoni Park Wrocław West Gate o powierzchni 46 900 m kw.

Panattoni Park Wrocław West Gate to kompleks dwóch budynków (17 600 m kw. i 29 300 m kw.), zrealizowanych zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM. Najemcami są międzynarodowe firmy logistyczne Hellmann Worldwide Logistics oraz ESA Logistika, a także producent opakowań, firma Schumacher Packaging. 

– Kolejna znacząca transakcja zrealizowana na Dolnym Śląsku to nie tylko potwierdzenie inwestycyjnej atrakcyjności regionu i całego kraju, ale także silnych fundamentów rynku nieruchomości przemysłowych, jednego z najbardziej cenionych aktywów dla międzynarodowego kapitału instytucjonalnego. Obserwowana poprawa prognoz kosztów finansowania korzystnie wpływa na płynność całego otoczenia rynkowego, motywując inwestorów do działania w obecnej fazie cyklu – komentuje Michał Stanisławski, Head of Asset Disposition w Panattoni.

Park jest położony w gminie Miękinia, w powiecie średzkim, w pobliżu planowanego kampusu Intel. Lokalizacja zapewnia doskonałe połączenia – ok. 20 minut do centrum Wrocławia i 5 minut do portu lotniczego, a dla pracowników dostępny jest transport publiczny. W sąsiedztwie inwestycji przebiega droga krajowa 94 prowadząca zarówno do trasy S3 biegnącej wzdłuż zachodniej granicy kraju, jak i do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, łączącej autostradę A4 z drogami ekspresowymi S5 i S8. Park oferuje najemcom dostęp do około 5 milionów odbiorców w zasięgu godziny drogi.

Numer jeden w Europie

Wrocław zajął pierwsze miejsce w kategorii miast średniej wielkości w rankingu Europejskich Miast i Regionów Przyszłości 2024, który ocenia atrakcyjność inwestycyjną. Przygotowane przez fDi Intelligence zestawienie porównuje najbardziej obiecujące kierunki inwestycyjne w całej Europie, poddano ocenie aż 330 miast europejskich. Aktywność Panattoni potwierdza ogromny potencjał Wrocławia i całego Dolnego Śląska – deweloper zrealizował w regionie już ponad 2 115 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych, jeden z największych wolumenów w kraju. Tego regionu dotyczyło aż 5 z 12 zamkniętych w ubiegłym roku transakcji sprzedaży parków Panattoni, w tym jedna z rekordowych dla całego rynku nieruchomości – Wrocław Campus o powierzchni 185 000 m kw.

Pół miliarda euro w 2023 r.

Panattoni w ubiegłym roku sfinalizowało w Polsce sprzedaż dwunastu parków o łącznej wartości około 500 000 000 euro, co stanowi 50% udział w krajowym wolumenie transakcji na rynku nieruchomości przemysłowych. Zrealizowane transakcje potwierdzają wysoką jakość produktów inwestycyjnych kreowanych przez Panattoni oraz dominującą pozycję sektora przemysłowego na tle pozostałych nieruchomości.

Poleć ten artykuł:

Polecamy