Startuje budowa Parku Konotopa III
Panattoni zrealizuje kolejne centrum dystrybucyjne w regionie Warszawy. Panattoni Park Konotopa III o planowanej powierzchni blisko 60 000 mkw. powstanie tuż przy samym węźle łączącym autostradę A2 z drogą ekspresową S8. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach, a najemcy będą mogli ją zająć już we wrześniu 2020 r.

Już w lutym br. wystartuje budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjnego. Inwestycja powstanie w ramach dwóch budynków – 20 575 mkw. i 37 558 mkw. Każdy z nich będzie dostosowany zarówno do logistyki, jak i lekkiej produkcji.

Nową inwestycję komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni Europe: – Szczególnym atutem parku jest jego lokalizacja – przedmieścia Warszawy (zaledwie 13 km od centrum stolicy i 20 km od lotniska Chopina), a także bezpośrednie sąsiedztwo węzła Konotopa. To tu autostrada A2 przechodzi w ekspresową obwodnicę Warszawy – drogi S8 i S2. Dzięki temu najemcy parku będą mieli dostęp zarówno do Niemiec, jak i Finlandii oraz państw leżących wzdłuż Via Baltica. I dodaje: – Idealne warunki lokalizacyjne docenił jeden z wiodących operatorów logistycznych w Polsce wynajmując 14 300 mkw.

Warszawa i jej okolice są najczęściej wybieranymi lokalizacjami przez najemców. To tu w I połowie 2019 r. wynajęto 250 000 mkw. W okolicach Warszawy deweloper wybudował już ponad 1 mln mkw. z czego 160 000 mkw. w samym mieście.

(Panattoni)

Poleć ten artykuł:

Polecamy