Panattoni wchodzi do Belgii

Panattoni wchodzi do Belgii

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, wchodzi na rynek belgijski.

Belgia odgrywa kluczową rolę w europejskim sektorze logistycznym, ze względu na swoje strategiczne porty i doskonałe połączenia z głównymi rynkami, takimi jak Niemcy, Francja, Holandia i Wielka Brytania. Korzystna lokalizacja sprawia, że kraj ten staje się atrakcyjnym miejscem do inwestowania w wielofunkcyjne obiekty logistyczne. Rozpoczęcie działalności w Belgii stanowi strategiczny krok dla Panattoni, z uwagi na bogate doświadczenie dewelopera w dostarczaniu wysokiej jakości, zrównoważonych obiektów logistycznych.

Jeroen Gerritsen został mianowany Dyrektorem Generalnym, odpowiedzialnym za rozwój obecności firmy w kraju. Pierwsza inwestycja Panattoni w Belgii powstanie w Walonii. Rozpoczęcie budowy planowane jest na jesień.

– Belgia jest kluczowym węzłem w europejskim sektorze logistycznym. Dzięki zapewnianiu przyjaznych środowisku, nowoczesnych rozwiązań, będziemy wspierać dalszy rozwój infrastruktury i zapewniać naszym klientom możliwość ulokowania biznesu w tym strategicznym miejscu – skomentował Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni w Europie i Indiach

– Z optymizmem patrzymy na szanse, jakie oferuje nam belgijski rynek. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia budowania lokalnych relacji i rozwijania naszej obecności w tym dynamicznym środowisku logistycznym. Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli zaprezentować nową ofertę wielofunkcyjnych powierzchni biznesowych – dodał Jeroen Gerritsen, General Manager, Panattoni Belgium

Aby wesprzeć dalszy rozwój na nowym rynku, Panattoni mianowało Jorena van Houta na stanowisko Technical Development Director. Dzięki ponad 12-letniemu doświadczeniu w branży budowlanej, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, Van Hout przynosi ze sobą bogatą wiedzę i doświadczenie. W nowej roli będzie zarządzał relacjami z sektorem publicznym, wykonawcami, architektami, inżynierami i innymi firmami doradztwa technicznego. Będzie również nadzorował proces rozwoju projektu, w tym techniczne studium wykonalności, integrację projektu z planami zagospodarowania przestrzennego, realizację projektu, inżynierię, planowanie, budżetowanie i zarządzanie procesem budowlanym.

Poleć ten artykuł:

Polecamy