Panattoni wchodzi na duński rynek

Panattoni wchodzi na duński rynek

Panattoni, lider nieruchomości przemysłowych w Europie, rozszerza swoją działalność w krajach nordyckich. Po debiucie na szwedzkim rynku w 2021 roku, przyszedł czas na rozwój w Danii, gdzie firma powołała nowy zespół z Jacobem Widahlem jako dyrektorem zarządzającym.

 Start Panattoni w Szwecji był bardzo dynamiczny – deweloper utworzył efektywne struktury, dzięki którym możliwy był zakup gruntów, uzyskanie pozwoleń na budowy i rozpoczęcie pierwszych realizacji na terenie całego kraju. Teraz firma koncentruje się na ekspansji w Danii.

– Szwedzki rynek nieruchomości przemysłowych jest największym w regionie, dlatego działalność w Skandynawii zdecydowaliśmy się rozpocząć właśnie tam. Większość naszych klientów postrzega jednak kraje nordyckie jako wspólny rynek, dlatego dla zbudowania kompleksowej oferty ważna jest dla nas również obecność w Danii – mówi Fredrik Jagersjö Rosell, dyrektor zarządzający Panattoni Sweden.

W Danii zapotrzebowanie na nowoczesne nieruchomości przemysłowe jest bardzo wysokie. W ubiegłym roku obroty branży wyniosły 15 mld koron, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Na czele Panattoni w Danii stanął Jacob Widahl, wcześniej związany z Colliers.

– Cieszę się z możliwości kierowania ekspansją Panattoni w Danii. Struktura organizacji gwarantuje zwinność i sprawne procesy decyzyjne. O konkurencyjności firmy stanowi unikalne połączenie proaktywności z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo ekscytujący jest fakt, że w portfolio klientów Panattoni obecnych jest już wiele wiodących, światowych marek – mówi Jacob Widahl.

Aktualnie duński rynek charakteryzuje się rekordowo niską dostępnością powierzchni przemysłowych, co spowodowało wzrost cen w okolicach Kopenhagi oraz wzdłuż dróg E45 i E20. Panattoni będzie eksplorować alternatywne obszary, na czele z Lolland-Falster, gdzie planowany jest tunel Fehmern Belt.

– Dostrzegamy potencjał terenów wokół większych miast: Odense, Aalborg, Herning i Hillerød, dlatego przyjrzymy się im bliżej – zapowiada Jacob Widahl.

Panattoni jest jednym z największych na świecie deweloperów nieruchomości przemysłowych i logistycznych. W Europie firma zarządzana przez Roberta Dobrzyckiego, CEO i współwłaściciela, dostarczyła już 19 mln m kw. powierzchni przemysłowej.

Poleć ten artykuł:

Polecamy