Park P3 Piotrków z nowym najemcą

Park P3 Piotrków z nowym najemcą

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych podpisał długoterminową umowę najmu z firmą Blachotrapez. Magazyn o powierzchni blisko 10.000 m² w hali nr 6 w parku P3 Piotrków będzie pierwszym zewnętrznym magazynem tej firmy w Polsce.

Iwona Sadowska, Interim Head of Leasing P3 Logistic Parks w Polsce mówi: – Bardzo się cieszę, że udało nam się sprostać wymaganiom kolejnej firmy, która zdecydowała się rozpocząć z nami współpracę. Jestem przekonana, że magazyn w parku P3 Piotrków wesprze firmę Blachotrapez w jej dalszym rozwoju. Doskonała lokalizacja parku w centralnej części Polski stanowi bardzo dobre miejsce do prowadzenia dystrybucji w zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym, dlatego jest on chętnie wybierany zarówno przez operatorów logistycznych jak i firmy zajmujące się lekką produkcją.

Blachotrapez należy do czołowych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Polsce. W swojej ofercie firma posiada bogatą gamę akcesoriów dachowych, obróbek blacharskich czy systemów rynnowych, które sprzedaje na 8 rynkach europejskich. W parku P3 Piotrków zajmie 9.530 m² powierzchni magazynowej oraz 464 m² powierzchni biurowej. Obiekt przeznaczony będzie do składowania i magazynowania towarów oraz lekką produkcje m.in. elementów fotowoltaicznych.

Grzegorz Wróbel, Managing Director w Blachotrapez mówi: – Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy i znacznym wzrostem ilości realizowanych zamówień zdecydowaliśmy się na wynajem zewnętrznego magazynu. Wybraliśmy P3 ze względu na doskonałą lokalizację parku P3 Piotrków, który położony jest bliskim sąsiedztwie kluczowych dróg krajowych. Jako jeden z czołowych producentów w Polsce, lokalizacja magazynu umożliwiająca szybką dystrybucję towarów w inne części kraju była dla nas kluczowa.

Park P3 Piotrków znajduje się pod Piotrkowem Trybunalskim, w bliskim sąsiedztwie istotnych szlaków komunikacyjnych, na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogami krajowymi E75 i E67. W skład parku wchodzi 7 budynków o łącznej powierzchni 268.000 m², w których swoje magazyny wynajmują firmy tj. Kuehne+Nagel, FM Logistic, JYSK, InPost i ID Logistics.

Poleć ten artykuł:

Polecamy