Partnerstwo między Consafe Logistics i Unifaun

Partnerstwo między Consafe Logistics i Unifaun

Zatrudniająca 400 pracowników firma Consafe Logistics jest wiodącym europejskim dostawcą systemów IT do zarządzania magazynami. Firma oferuje zrównoważone rozwiązania odpowiednie dla wszystkich magazynów, niezależnie od stopnia automatyzacji. Jej flagowym produktem jest System Zarządzania Magazynem – Astro WMS®.

Do grona blisko 700 klientów korzystających z Astro WMS® należą zarówno sieci handlowe, firmy z branży e-commerce, czy czołowi producenci z wielu branż, jak i operatorzy 3PL z wymagającymi wysokiej elastyczności magazynami multiklienckimi. Tym, co łączy wszystkich, jest potrzeba wygodnego zarządzania możliwie najwydajniejszymi procesami.

Jedną z kluczowych funkcji magazynu jest zarządzanie strumieniem wychodzącym do klientów. Wiąże się to z potrzebą sprostania wymaganiom różnego typu odbiorców i często oznacza potrzebę współpracy z większą grupą przewoźników o szerokim zakresie metod dostawy. Rosnąca siła konsumentów w sektorze B2C oznacza również, że coraz więcej osób oczekuje różnych opcji płatności, które będą następnie przetwarzane zarówno w magazynie, jak i podczas wysyłki. Tutaj właśnie wkracza Unifaun. Dzięki dobrze rozwiniętej bazie przewoźników z ponad 10 000 usług transportowych, klienci platformy Unifaun mogą wybrać preferowaną metodę dostawy dla swoich zamówień.

Połączenie możliwości Astro WMS z ogromną siecią przewoźników zintegrowanych na platformie Unifaun pozwala zoptymalizować operacje magazynowe i transport w ramach jednego, zintegrowanego łańcucha.

Większość z naszych klientów ma konkretne potrzeby w obszarze integracji z transportem. Wykorzystanie ustandaryzowanej integracji z platformami typu Unifaun to coś co wzbogaca wachlarz rozwiązań jakie oferujemy, a także usprawnia proces wdrożenia podnosząc zadowolenie naszych klientów – podsumował Grzegorz Prorok, dyrektor sprzedaży i marketingu Consafe Logistics.

Consafe Logistics i Unifaun od dawna współistnieją na tych samych rynkach, ale do tej pory współpracowały w pojedynczych przypadkach, aby sprostać wymaganiom konkretnych klientów. Ściślejsze partnerstwo zostało zainicjowane dopiero teraz gdy Consafe Logistics zaoferował zaawansowaną integrację z Unifaun, co stwarza warunki do szybkiego, prostego i efektywnego kosztowo wdrożenia przez wszystkie firmy chcące skorzystać zarówno z możliwości Astro WMS jak i Unifaun – podsumował Krzysztof Mytnik, Country Manager Poland |Enterprise Specialist Sales Team Member Unifaun.

Firma Gina Tricot, jako pierwsza skorzysta na nowej integracji. Ze 180 sklepami i rozbudowaną sprzedażą online, Gina Tricot w 100% zarządza procesami magazynowania i wysyłki za pośrednictwem Astro WMS® i Unifaun.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że Consafe Logistics zdecydowało się zbudować integrację z Unifaun i zainicjować z nami głębszą współpracę. Wiemy, że mamy wielu wspólnych klientów zarówno w Skandynawii jak i np. w Polsce, którzy będą teraz mogli korzystać z wydajnego powiązania między naszymi różnymi produktami” – podsumowuje Linda Wessman, Head of Partners and Alliances at Unifaun.

Poleć ten artykuł:

Polecamy