Pekaes wspiera młodych Polaków

Pekaes wspiera młodych Polaków

W dniach 21-26 maja, grupa młodzieży ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” walczy o mistrzostwo w Światowych Finałach Odyssey of the Mind na Uniwersytecie Michigan State w East Lansing w USA. Firma Pekaes udzieliła wsparcia reprezentacji „Iskierek” i zapewniła transport scenografii na konkurs.

W świecie smartfonów, ciągłego zabiegania i pośpiechu znalazło się trochę miejsca dla pełnej pasji młodzieży, która postanowiła wziąć los w swoje ręce i zawalczyć o marzenia. Grupa zdolnych i ambitnych młodych ludzi została laureatami I stopnia w tegorocznym finale ogólnopolskim Odysei Umysłu w Gdyni. Na to osiągnięcie pracowała przez wiele miesięcy, a teraz ma szansę na przygodę swojego życia – wyjazd na finał światowy Odysei Umysłu w USA.

Drużyna Iskierkowa znalazła się wśród 896 drużyn z całego świata, które mają szansę powalczyć o mistrzostwo. Ambitni reprezentanci „Iskierek” przez wiele miesięcy z pasją realizowali autorską opowieść o wszechstronnie utalentowanym włoskim artyście i uczonym epoki renesansu. Stroje, rekwizyty, scenografia zostały wykonane w większości z materiałów recyclingowych, a wszystko to w budżecie do 430 zł! Scenografia wyobrażająca pracownię mistrza została wykonana z wykorzystaniem zdjęć RTG, kartonu, samodzielnie wykonanych ponad 200 szkiców mistrza, jutowych worków po ziemniakach, łubianek na owoce, kabli i części komputerowych, elementów z samodzielnie wyczesanej wełny odzyskanej ze starych poprutych swetrów oraz ponad 35 000 zużytych kapsułek po kawie.

Przetransportowanie takiej scenografii zza ocean wiązało się z pewnymi wyzwaniami logistycznymi ze względu na gabaryty kilkusetkilogramowego ładunku.

– Przy niestandardowych zleceniach, ważne jest zaplanowanie całej operacji i odpowiednie przygotowanie załadunku i rozładunku przesyłki. Udało się nam ustawić skrzynię na krótszym boku na dodatkowej palecie, co pozwoliło spełnić kryteria i wyekspediować scenografię drogą lotniczą. – stwierdza Maciej Furman, Air Freight Forwarding Manager Pekaes.

Usługa, którą zapewnił Pekaes obejmowała, rozładunek, ważenie i parametryzację, handling, kontrolę bezpieczeństwa oraz odprawę celną.

– Uczestnictwo w światowych finałach Odysei Umysłu to wielka przygoda, ale też jeszcze większe wyzwanie. Na szczęście nie zostaliśmy z nim sami. W przetransportowaniu ogromnej scenografii jak zawsze mogliśmy liczyć na firmę Pekaes, która wspiera nas już kolejny raz. Firma podjęła się dostarczenia naszych dekoracji na miejsce konkursu i pokryła wszelkie koszty z tym związane. Transport dotarł już bezpiecznie na miejsce; teraz pozostaje czekać na dzień naszego występu. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań, by godnie zaprezentować nasz kraj na finałach światowych. Na pewno będziemy walczyć do końca! – mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny, realizowany w formie międzynarodowego konkursu, który kształtuje u młodych ludzi kreatywność, systematyczność, jak i umiejętność pracy grupowej. Wszystkie elementy wykorzystywane w zadaniach są wymyślone i samodzielnie wykonane przez dzieci, a realizacja zadania wymaga wielu godzin współpracy całego zespołu. Konkurs ma za zadanie rozwijać zdolności twórcze, i pozwala marzyć, myśleć i tworzyć. Maksyma każdego Odyseusza brzmi „W Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą”.

 

(Pekaes)

Poleć ten artykuł:

Polecamy