PEKAES z nowym partnerem w Chinach

PEKAES z nowym partnerem w Chinach

Grupa PEKAES podpisała umowę z chińską firmą Ningbo Westrail Supply Chain Management. Współpraca obejmuje obsługę drobnicy kolejowej na trasie Europa-Chiny. PEKAES wraz z nowym partnerem będzie promować i rozwijać rozwiązania kolejowe w logistyce pomiędzy Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej

Grupa PEKAES podpisał umowę z chińską firmą Ningbo Westrail Supply Chain Management Ltd. Współpraca obejmuje obsługę drobnicy kolejowej na trasie Europa-Chiny. PEKAES wspólnie z nowym partnerem będzie promować i rozwijać rozwiązania kolejowe w logistyce pomiędzy Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się podczas międzynarodowych targów The 2nd China-Central and Eastern European Countries Investment and Trade Expo” zorganizowanych w dniach 8-12 czerwca br. w Ningbo. Zaprezentowane podczas targów rozwiązania i możliwości realizacji dostaw przesyłek drobnicowych za pośrednictwem sieci Grupy PEKAES oraz sam proces realizacji transportu z wykorzystaniem rozwiązań kolejowych, spotkały się z dużym zainteresowaniem chińskich przedsiębiorców. Projekt zyskał także wsparcie lokalnego samorządu w Ningbo. Jeszcze w lipcu do Polski przyjadą przedstawiciele lokalnego chińskiego samorządu oraz firmy Ningbo Westrail Supply Chain Management Ltd, aby omówić szczegóły współpracy.

 

– Współpraca PEKAES z chińską firmą logistyczną to dowód na to, że nasze usługi są bardzo atrakcyjne dla wschodnich rynków. Partnerstwo z Ningbo Westrail Supply Chain Management Ltd zapewni naszym klientom kompleksową usługę, która łączy w sobie spedycję kolejową, logistykę, transport drogowy krajowy i międzynarodowy, stając się znakomitą alternatywą dla transportu morskiego i lotniczego. Ten zupełnie nowy produkt – do tej pory oferowany przez nielicznych operatorów logistycznych w naszym kraju – pozwoli nam wejść w nowe branże, a także umocni pozycję Grupy PEKAES na rynku CEE – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES SA.

 

Od kilku tygodni PEKAES realizuje już testowo takie rozwiązania. Przesyłki są konsolidowane w kontenerach na terenie Chin – tak jak w przypadku klasycznej drobnicy kontenerowej i koleją jadą do Polski, gdzie trafiają do magazynu PEKAES w Błoniu. Następnie są one dystrybuowane do klientów nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach europejskich, np. we Włoszech, Niemczech, na Litwie czy Węgrzech. Takie rozwiązanie, gdzie jeden operator świadczy wiele usług, pozwala na uproszczenie procesów i znaczne skrócenie czasu dostaw. Dzięki temu zamiast 35-40 dni na odcinku port – port czas dostawy wynosi do 20 dni – od drzwi do drzwi.

Poleć ten artykuł:

Polecamy