Pełna automatyzacja w Elmark

Pełna automatyzacja w Elmark

Elmark to pierwsza firma, która w Tarnowie skorzystała ze zwolnienia podatkowego (2003 r.). Dzisiaj, z pomocą Krakowskiego Parku Technologicznego, ponownie zainwestuje w rozwój przy wsparciu programu Polska Strefa Inwestycji.

– W 2022 roku została podjęta decyzja o wprowadzeniu firmy na nowe tory – pełnej automatyzacji procesów produkcyjno-logistycznych i przemiany firmy w nowoczesne przedsiębiorstwo. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń oraz wsparcia Krakowskiego Parku Technologicznego, firma wystąpiła z wnioskiem o wsparcie inwestycji w ramach Polskich Stref Inwestycji – mówi Maciej Słowikowski, właściciel firmy Elmark. Planowana kwota inwestycji wynosi 2,4 mln zł.

Elmark Maciej Słowikowski jest firmą rodzinną ze stuprocentowo polskim kapitałem i kontynuuje tradycje rodzinnej firmy założonej w 1983 roku przez Krystynę i Marka Słowikowskich. W przyszłym roku przedsiębiorstwo będzie obchodzić 40-lecie działalności. Zakład produkcyjny mieści się w Tarnowie na terenie parku przemysłowego „Czysta”.

Podstawową działalnością firmy jest przetwórstwo tworzyw sztucznych – produkcja wyrobów dla budownictwa, energetyki, elektrotechniki, telekomunikacji. Wyroby Elmark służą do prowadzenia, maskowania i ochrony przewodów elektrycznych, kabli energetycznych. Rury Elmarku są niezbędne przy każdej inwestycji budowlanej, zarówno dla obiektów mieszkaniowych, użytkowych, infrastruktury energetycznej, w drogownictwie, kolejnictwie, czy telekomunikacji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy