PepsiCo przedłuża najem w parku Logicor Mszczonów

PepsiCo przedłuża najem w parku Logicor Mszczonów

Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, przedłużył z PepsiCo Polska umowę najmu na niemal 58,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Logicor Mszczonów. Jest to największe centrum dystrybucyjne PepsiCo w Polsce.

Umowa oznacza, że Mszczonów pozostanie główną bazą operacyjną PepsiCo, jednego z największych na świecie producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych. Skonsolidowano tu procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

Marcin Chmielewski, Kierownik Logistyki, PepsiCo Polska, powiedział: – Nasz magazyn centralny w Parku Logicor Mszczonów to sprawdzony obiekt, idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Jego największą zaletą jest strategiczna lokalizacja oraz bliskość trzech z pięciu naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki. Za pozostaniem w tym miejscu przemawia także znakomita współpraca z właścicielem obiektu.

Anna Mazepa, Asset Manager w Logicor Polska, dodała: – Magazyn został wybudowany specjalnie dla PepsiCo i zgodnie z potrzebami tej firmy pod względem jej wysokich wymogów środowiskowych. Centrum dystrybucyjne posiada certyfikat BREEAM Excellent i jest wyposażone w nowoczesny system oświetlenia LED oraz inne udogodnienia.  

Magazyn ma niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wynosi powyżej 4 tys. MJ. Ponadto przy budowie zostały wykorzystane panele z rdzeniem PIR, które efektywniej izolują budynek od czynników zewnętrznych.

Logicor Mszczonów to nowoczesny park logistyczny klasy A, położony na południowy zachód od Warszawy i składający się z sześciu hal o łącznej powierzchni liczącej prawie 217 tys. mkw. Znajduje się w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych: autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S8. Taka lokalizacja zapewnia doskonałą komunikację pomiędzy Warszawą, Dolnym Śląskiem, Poznaniem i Katowicami.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy