Pewna zapłata za wykonany transport

Pewna zapłata za wykonany transport

Mówi się, że na świecie są tylko dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki. A my do tego zestawu dorzucamy pewną zapłatę za wykonany transport. SafePay, bo o nim mowa, to nowa usługa dedykowana firmom przewozowym, zapewniająca zapłatę za zrealizowany fracht.

Problem opóźnień płatniczych, czy braku zapłaty jest doskonale znany firmom transportowym, które od lat borykają się z nierzetelnymi zleceniodawcami. Zgodnie z badaniem, które na nasze zlecenie przeprowadził Keralla Research Instytut Badań i Rozwiązań B2B, aż 62% firm zajmujących się transportem drogowym towarów potwierdza, że ma w portfelu przeterminowane faktury. Jednak tylko co 4 przewoźnik sięga po rozwiązania wspierające płynność finansową, a aż 75% badanych nie podejmuje, żadnych kroków, tylko cierpliwie czeka na zapłatę. W ten sposób firmy transportowe finansują działalność swojego dłużnika, a same rezygnują z zarobku. Z jednej strony badani przyznali, że spóźnione płatności są dla nich normą i opóźnienia traktują jak nierozłączny element pracy w branży transportowej. Z drugiej strony przewoźnicy narzekają na brak rozwiązań skutecznie chroniących przed ryzykiem nieotrzymania zapłaty. Produktami, po które najczęściej sięgają firmy transportowe są: kredyty obrotowe (15%), faktoring (5,7%) oraz ubezpieczenie należności (1,3%). Przy czym tylko te dwa ostatnie, poza poprawą płynności finansowej, chronią również przed brakiem zapłaty. Niestety przewoźnicy mówią wprost, że te produkty nie są dopasowane do ich potrzeb, szczególnie do potrzeb małych firm transportowych, które to dominują w polskim transporcie. Wyniki badania przeprowadzonego wśród przewoźników posłużyły nam do stworzenia produktu, który byłby odpowiedzią na oczekiwania przewoźników. Takim produktem jest właśnie SafePay, gwarantowana płatność.

Czym jest i jak działa SafePay?

SafePay to w najprostszym ujęciu usługa windykacji polubownej zapewniająca otrzymanie pieniędzy za zaległą fakturę, w sytuacji, gdy dłużnik odmówi zapłaty. Jeśli Twój kontrahent nie zapłaci, wówczas my zapłacimy Tobie, a sami zwrócimy się do Twojego kontrahenta po zwrot zaległości. Korzystając z SafePay nie ponosisz żadnego ryzyka, a masz pewność, że otrzymasz należne Ci pieniądze.

Choć SafePay w obecnym kształcie dostępny jest dla faktur przeterminowanych (min. 1 dzień po terminie płatności) to pracujemy już nad dalszym rozwojem tej usługi.

Usługa w swoim obecnym kształcie skierowana jest do polskich firm transportowych i dotyczy pojedynczych, przeterminowanych faktur (min. 1 dzień po terminie) wystawionych dla polskich przedsiębiorców. Jednak dostawca usługi już zapowiada, że prowadzi pracę nad dalszym rozwojem produktu, tak aby mogli z niego skorzystać klienci z Polski i z zagranicy oraz aby był dostępny na wcześniejszym etapie, czyli również dla faktur przed terminem płatności.

Od początku prac nad koncepcją tego produktu założyliśmy, że będzie to rozwiązanie, które już na etapie podejmowania frachtu pozwoli przewoźnikowi podjąć właściwą decyzję i to niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzi zleceniodawca. Chcemy, aby SafePay był łatwym i tanim sposobem na weryfikację rzetelności płatniczej kontrahenta już w momencie podejmowania decyzji o współpracy i w takim kierunku będziemy rozwijali tę usługę przez najbliższe miesiące – Magdalena Baranowska, Prezes Zarządu Transcash.eu. S.A.

Co muszę zrobić, aby mieć pewność otrzymania zapłaty?

W pierwszej kolejności powinieneś zgłosić dłużnika do windykacji. Możesz to zrobić online, bez wychodzenia z domu. Podpisanie umowy i zgłoszenie dłużnika zajmie, nie więcej, niż kilka minut. Co istotne, za zawarcie umowy o usługę windykacji, tak samo jak za zgłoszenie dłużnika nic nie zapłacisz. W Transcash rozliczamy się tylko i wyłącznie za sukces.  Gdy otrzymamy Twoje zgłoszenie to od razu rozpoczniemy windykację przeterminowanej faktury.

Po zgłoszeniu dłużnika możesz wnioskować o dodanie opcji gwarantowanej płatności do zgłoszonej sprawy. Choć bardzo byśmy chcieli móc zapewnić płatność za wszystkie zgłoszone faktury, to może się zdarzyć, że odrzucimy Twój wniosek o SafePay, przy czym nie oznacza to, że rezygnujemy z windykacji Twoich faktur.

Ile zapłacę za SafePay’a?

W pierwszej kolejności warto, abyś wiedział za co nie zapłacisz. Mianowicie, nie zapłacisz nic za podpisanie umowy. Za darmo przyjmiemy Twoją sprawę do windykacji i przeanalizujemy czy dług jest zasadny. Bezpłatnie otrzymasz od nas elektroniczną pieczęć prewencyjną oraz dostęp do Giełdy Wierzytelności. Koszty poniesiesz tylko w jednej sytuacji, gdy dłużnik spłaci zadłużenie w całości lub w części. W takiej sytuacji naliczymy prowizję za sukces tylko od wysokości odzyskanej kwoty. Jeśli, pomimo naszych działań zleceniodawca nie spłaci zobowiązania to w przypadku standardowej windykacji nie otrzymasz swoich pieniędzy, nie zapłacisz prowizji za windykację i pozostaje Ci możliwość skierowania sprawy do sądu. W przypadku windykacji z opcją SafePay, my wypłacimy Ci kwotę gwarantowaną.

Bez zbędnej skromności musimy przyznać, że SafePay to jedyny produkt na rynku, dedykowany branży transportowej, chroniący przed ryzykiem nieotrzymania zapłaty i zapewniający bezpieczeństwo finansowe, szczególnie małym i średnim firmom transportowym.

Więcej o usłudze znajdziesz na stronie: SafePay, gwarantowana płatność

Poleć ten artykuł:

Polecamy