Phoenix Contact E-Mobility otworzył nowy zakład

Phoenix Contact E-Mobility otworzył nowy zakład

7 października 2021 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Phoenix Contact E-Mobility w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko z udziałem prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.

– Rozbudowa naszej bazy produkcyjnej w nowej lokalizacji w Polsce jest decydującym krokiem w rozwoju elektromobilności – podkreśla Michael Heinemann, CEO spółki Phoenix Contact E-Mobility. Budowa nowej fabryki dla elektromobilności o powierzchni 15 000 m² trwała zaledwie pięć miesięcy, już w styczniu 2021 rozpoczęto produkcję kabli ładowania AC. Fabryka Phoenix Contact została zbudowana pod potrzeby specjalisty elektromobilności przez developera zajmującego się budową i wynajmem nieruchomości przemysłowych, firmę Panattoni.

Nowy zakład odczuł już dynamikę rozwoju rynku elektromobilności. Początkowe zatrudnienie wzrosło szybciej niż planowano, zespół liczy już 300 pracowników. Na ośmiu liniach produkcyjnych produkowane są kable ładowania AC, gniazda do stacji ładowania AC, ładowarki naścienne oraz gniazda ładowania pojazdu. Do końca roku będzie działać dziesięć linii produkcyjnych.

Co roku wyraźnie wzrasta liczba nowo rejestrowanych pojazdów z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in. W pierwszym półroczu 2021 r. udział nowo zarejestrowanych pojazdów elektrycznych w Europie wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Dominik Mazur, dyrektor zakładu w Rzeszowie, wyjaśnia: – Każdy z tych samochodów ma w bagażniku kabel ładowania AC. Premie i dotacje w całej Europie zapewniają rozwój prywatnej i publicznej infrastruktury ładowania. Działania te zwiększają dodatkowo sprzedaż kabli ładowania AC. Ze względu na dobrą lokalizację w Parku Naukowo-Technologicznym Dworzysko, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, nasz zakład stanie się ważnym miejscem w sieci produkcyjnej Phoenix Contact E-Mobility.

Polska fabryka będzie dostarczać produkty na rynek europejski i amerykański. W zakładzie głównym Phoenix Contact E-Mobility w Schieder są tworzone i testowane nowe technologie. Znajdują się tam wysoko zautomatyzowane linie produkcyjne, dział produkcji przedseryjnej, prototypownia oraz dział konstrukcyjny, marketingu i sprzedaży.

Powierzchnia całkowita nowego zakładu w Rzeszowie wynosi 15 000 m kw., z czego 14 000 m kw. zajmuje produkcja i magazyny, a 1000 m kw. pomieszczenia biurowe.

Poleć ten artykuł:

Polecamy