Pick by Weight na elektrycznych wózkach magazynowych AS-PL

Pick by Weight na elektrycznych wózkach magazynowych AS-PL

Firma AS-PL Ltd Firma AS-PL, założona w 1992 roku pod nazwą Auto-Starter, już wkrótce będzie świętować swoje 30-lecie. W tym okresie zmieniła się nie tylko nazwa, ale przede wszystkim skala działalności przedsiębiorstwa – dziś AS-PL, producent i dystrybutor z branży rozruszników i alternatorów, zatrudnia blisko 300 osób, działając na około 100 światowych rynkach.

Sukces gdańskiej firmy nie byłby możliwy, gdyby nie ciągły rozwój – także w obszarze logistyki. Dlatego też wdrożyła rozwiązanie RAVAS Pick by Weight w swoich elektrycznych wózkach magazynowych, aby zoptymalizować kompletowanie. Oto ich historia.

Sposób na szybszą pracę

Wcześniej kompletacja zamówień była oddzielnym procesem, po którym następowało pakowanie i kontrola końcowa w różnych lokalizacjach. Gdy towary zostały umieszczone w kartonie, operatorzy przeprowadzili kontrolę, aby sprawdzić, czy zostały prawidłowo zebrane. Następnie karton był ważony na wadze podłogowej jako ostateczna kontrola. Obecnie na widłach wózka umieszczane jest duże puste pudełko. Podczas kompletacji towar jest umieszczany w pudle. Pod koniec procesu pudło jest zamykane i pakowane. Z procesu pozbyliśmy się dwóch kroków do wykonania w dwóch różnych lokalizacjach. Możesz sobie wyobrazić, jaka to oszczędność czasu.

Poprawiona ergonomia

Nowy proces kompletacji zamówień oznacza, że operatorzy wykonują mniej podnoszenia, dzięki czemu mają lepszą ergonomię podczas pracy. Ponadto komunikaty pojawiające się na skanerach są wyraźne i czytelne. To znacznie ułatwia pracę i eliminuje możliwość błędów ludzkich. Dodatkowym udogodnieniem jest bardzo precyzyjna waga, dzięki której firma AS-PL zminimalizowała wszelkie błędy, które pojawiały się wcześniej, a także przyspieszyła proces pakowania palety.

Skróć czas, zapobiegaj błędom

– Optymalizacja magazynu jest naszym stałym celem. Dlatego Pick by Weight doskonale wpisuje się w nasze potrzeby, aby skrócić czas realizacji zamówień i zapobiec błędom w kompletacji zamówień – komentuje Sebastian Wencel, Dyrektor Logistyki w AS-PL. – Już po 2 miesiącach od wprowadzenia w lutym 2020 roku doszliśmy do wniosku, że Pick by Weight spełnił nasze wymagania i oczekiwania. Główne zalety tego rozwiązania RAVAS to skrócenie czasu kompletacji zamówień i eliminacja błędów podczas kompletacji, co oczywiście w pełni przynosi korzyści naszym klientom.

– Kupiliśmy 2 wózkiToyota LWE140 i firma RAVAS wyposażyła oba w mobilną wagę RPW EL. Dysponują wiedzą, jak doposażyć każdy wózek, niezależnie od marki czy modelu. Firma RAVAS zaproponowała również RAVAS Data Manager, narzędzie, które ułatwia łatwe połączenie między dowolnym systemem ERP lub WMS a wagą wózka RAVAS. W ten sposób znacznie łatwiej jest zintegrować wagi wózków RAVAS z operacjami logistycznymi – podsumowuje Sebastian Wencel.

RAVAS Data Manager

RAVAS Data Manager to narzędzie programowe, które umożliwia odczyt ciężaru z wózka w dowolnym momencie operacji. RDM można wyzwolić bezpośrednio z WMS lub aplikacji pośredniczącej, takiej jak system głosowy. Podczas prac nad wdrożeniem systemu AS-PL mógł w każdej chwili liczyć na wsparcie RAVAS.

– Najważniejsze z punktu widzenia firmy jest wyeliminowanie błędów, a co za tym idzie kosztów, które ponosimy z tytułu reklamacji czy zwrotów. Ponadto oszczędziliśmy czas i wysiłek pracowników magazynu. W nowej sytuacji wystarczy jedna osoba do realizacji pełnego zamówienia, a ostateczne kontrole nie są konieczne – zaznacza Artur Bubienko, Menedżer Magazynu w AS-PL.

O firmie AS-PL

AS-PL Sp. z o.o. to polski producentem rozruszników, alternatorów i części. Firma oferuje ponad 19 000 różnych produktów z łącznie prawie 280 000 numerami referencyjnymi, aby zapewnić klientom ze wszystkich gałęzi przemysłu szeroki wybór oryginalnych produktów i ich zamienników w konkurencyjnych cenach.

Poleć ten artykuł:

Polecamy