Pierwsza Żabka Nano w Prologis w Polsce

Pierwsza Żabka Nano w Prologis w Polsce

Prologis oferuje znacznie więcej niż wynajem powierzchni magazynowych. Tworzy przyjazne miejsca do pracy i życia. Nie tylko dla pracowników swoich Klientów, ale także dla kurierów, dostawców i innych osób korzystających z parku, w tym również dla okolicznych mieszkańców. Dlatego w Prologis Park Chorzów uruchomiono bezobsługowy sklep Żabka Nano czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu. To kolejny element inicjatywy PARKlife™ wdrażanej w parkach Prologis.

Żabka Nano jest największą siecią sklepów autonomicznych w Europie. W Polsce działa już niemal 60 sklepów Żabka Nano wspieranych przez sztuczną inteligencję.

Żabka Nano jest największą siecią sklepów autonomicznych w Europie. W Polsce działa już niemal 60 sklepów Żabka Nano wspieranych przez sztuczną inteligencję. Obiekt na terenie Prologis Park Chorzów jest czynny całą dobę, pozwala na szybkie zakupy bez kasjerów, kolejek i gotówki. Wystarczy zbliżyć kartę płatniczą do terminala i podać swój numer telefonu lub zeskanować QR kod z aplikacji Żappka, by wejść do środka. Następnie wybrać produkty z półki, spakować do torby czy plecaka i wyjść. Płatność zostanie pobrana automatycznie, a potwierdzenie wysłane w aplikacji, mejlem lub smsem.

Asortyment artykułów dostępnych w sklepie jest dostosowany do specyfiki lokalizacji i profilu klienta. W punkcie na terenie chorzowskiego parku logistycznego, znaleźć można niemal 700 różnych produtków. W każdej Żabce Nano dostępne są produkty marek własnych Żabki, m.in. pożywne i zdrowe przekąski, soki i smoothie, dania gotowe oraz świeżo mielona kawa z ekspresu.

– Dzięki Żabka Nano zakupy stały się nie tylko prostsze i szybsze, ale również bardziej  dostępne dla wszystkich osób korzystających z naszego parku logistycznego w Chorzowie. To rozwiązanie wdrożone głównie z myślą o niemal 2 500 pracownikach, którzy każdego dnia przychodzą do pracy właśnie do Prologis Park Chorzów. To duże ułatwienie, by kupić jakąś przekąskę czy lunch lub zrobić zakupy przed powrotem do domu – Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager Prologis.

Stosowana w sklepach Żabka Nano innowacyjna technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję jest rozwiązaniem opartym na kamerach, wykorzystującym komputerową wizję i tzw. machine learning do rozpoznawania zdjętych z półek produktów i automatycznie finalizującym płatność po wyjściu ze sklepu. System nie identyfikuje klientów i nie zapamiętuje obrazu, co gwarantuje bezpieczeństwo i zachowanie prywatności.

Uruchomienie pierwszego sklepu Żabka Nano w parku logistycznych Prologis w Polsce to kolejny element inicjatywy PARKlife™, która koncentruje się na tworzeniu przyjaznych, nowoczesnych i atrakcyjnych miejsc pracy. W ramach inicjatywy dostępne są między innymi strefy relaksu na świeżym powietrzu, boiska do uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych, wiaty rowerowe z zapleczem serwisowym czy punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Niezależnie czy chodzi o innowacje, komfortowe warunki pracy czy elastyczność w dostosowywaniu się indywidualnych potrzeb spełnione obietnice są… MADE in Prologis.

Poleć ten artykuł:

Polecamy