Pierwszy MAN TGE zjechał z linii produkcyjnej we Wrześni

Pierwszy MAN TGE zjechał z linii produkcyjnej we Wrześni

Miesiąc po uruchomieniu sprzedaży z linii produkcyjnej zjechał pierwszy samochód dostawczy MAN TGE, wyprodukowany w nowo wybudowanej fabryce we Wrześni.

Zespoły kierowane przez Jensa Ocksena, prezesa zarządu Volkswagen Poznań i Dennisa Affelda szefa sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus) wspólnie odbierają pierwszy pojazd MAN TGE, z numerem VIN … 01.

 

Wprowadzenie na europejski rynek nowego pojazdu modelu TGE oznacza początek nowej ery dla MAN. Po raz pierwszy firma MAN Truck & Bus prezentuje lekki samochód dostawczy w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez wielu długoletnich klientów w branży logistycznej, kurierskiej i handlowej czy też obsługi serwisowej. Wśród głównych przyczyn coraz większego zakresu stosowania dużych samochodów dostawczych można wymienić: poszerzanie się rynku zakupów internetowych, zharmonizowane przepisy dotyczące prawa jazdy, szeroki zakres uniwersalności tych pojazdów oraz ich obsługa i osiągi jak w przypadku samochodu osobowego. Popyt na szeroką gamę pojazdów o DMC przekraczającej 3 tony napędza zwłaszcza postępująca urbanizacja.

 

Są to rzeczywiście dobre powody, aby poszerzyć ofertę produktową MAN, wykorzystując dostępne synergie. – Nasza niedawno utworzona fabryka we Wrześni wyznacza nowe standardy jakości. Pojazdy poddawane są drobiazgowej kontroli jakości. Stabilność wymiarowa samego nadwozia jest wielokrotnie sprawdzana podczas procesu montażu za pomocą zautomatyzowanych laserów i aparatów cyfrowych na wielu stacjach geometrycznych. Dlatego cieszę się, że TGE uzupełnia ofertę marki MAN o nowy model o tak wysokiej wartości dodanej – komentuje Jens Ocksen.

 

Dennis Affeld entuzjastycznie przyznaje: – Cieszymy się z połączenia wysokiej jakości standardów produkcji TGE z profesjonalną siecią sprzedaży i obsługi MAN. Nie ma wątpliwości, że nasi klienci go pokochają. Planujemy sprzedawać około 20.000 pojazdów rocznie.

 

Pojazd o numerze VIN 01 to srebrny samochód dostawczy z małym rozstawem osi i wysokim dachem. Model ten ma około 6 m długości i ładowność 10,7 m³ . Ten samochód dostawczy w wariantach o masie do 3,5 t napędzany jest silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1968 cm³, osiągającym moc 103 kW/140 KM. Istnieje już jedno miejsce, gdzie pojazd ten będzie wykorzystywany: fabryka MAN w Monachium.

Poleć ten artykuł:

Polecamy