Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany AGV STILL z IFOY 2024

Pierwszy seryjnie produkowany, automatyczny podnośnikowy wózek widłowy STILL EXV iGo zyskał uznanie jurorów i otrzymał nagrodę IFOY 2024 w kategorii robotów mobilnych.

Nagrodę IFOY 2024 w kategorii „Robot mobilny” otrzymał wózek samojezdny (AGV) serii STILL EXV iGo. Rozwiązanie opracowano jako odpowiedź na rynkową potrzebę szybko dostępnych, intuicyjnych w obsłudze i łatwo skalowalnych automatycznych pojazdów transportu wewnętrznego. Dzięki wyjątkowo prostemu w uruchomieniu oprogramowaniu i łatwemu w obsłudze interfejsowi rozwiązanie znajduje zastosowanie jako element mniejszych flot intralogistycznych, w których dotąd automatyzacja nie była opłacalna i stosowana. – Wyróżnienie automatycznego wózka podnośnikowegoEXV iGo w konkursie IFOY potwierdza naszą koncentrację na innowacjach zorientowanych na klienta – mówi Frank Müller, Senior Vice President Sales & Service Business Development STILL, który odebrał nagrodę podczas uroczystej gali. – Rozwiązanie jest doskonałym przykładem na to, że rozwijając swoją ofertę nie kierujemy się wyłącznie ambicjami technicznymi, ale zawsze koncentrujemy się na potrzebach klientów – dodaje.

Wyróżnikiem automatycznego podnośnikowego wózka widłowego EXV iGo jest dostępność i maksymalna skalowalność. Rozwiązanie jest pierwszym całkowicie modułowym, zautomatyzowanym pojazdem firmy STILL produkowanym seryjnie na skalę przemysłową. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi wózki łatwo jest uruchomić i serwisować. Oprogramowanie pozwala na przykład na zdalną diagnozę i rozwiązywanie problemów dzięki wykorzystaniu w standardzie technologii digital twin. EXV iGo to w efekcie produkt szczególnie wart polecenia firmom z niewielkim doświadczeniem w zakresie automatyzacji – Automatyzacja procesów magazynowania i składowania staje się coraz bardziej istotna również dla firm posiadających mniejsze floty. Dlatego przywiązujemy wagę zarówno do dostępności i łatwości obsługi, jak i do niezawodnego i elastycznego serwisu produktów automatyzacyjnych – komentuje Senior Vice President Sales & Service Business Development STILL. EXV iGo adresuje te potrzeby dzięki wysokiej efektywności kosztowej, szybkiemu wdrożeniu, elastyczności i skalowalności.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy