Pilotażowy program XPO Logistics i Balyo

Pilotażowy program XPO Logistics i Balyo

XPO Logistics ogłasza pilotażowy program inteligentnej technologii wózków wysokiego składowania we Francji

XPO Logistics, wiodący globalny dostawca rozwiązań transportowych i logistycznych, ogłosił pilotażowy program nowej technologii we współpracy z Balyo, specjalistycznym producentem robotyki do urządzeń do transportu towarów. XPO jest pierwszą firmą logistyczną w Europie, która przetestowała najnowszy zrobotyzowany wózek wysokiego składowania Balyo w rzeczywistych warunkach magazynowych. Pierwszy pilotaż jest w toku w centrum dystrybucyjnym XPO w pobliżu Blois we Francji. 
 
Malcolm Wilson, dyrektor generalny XPO na Europę, powiedział: – Cieszymy się, że nasze testy na miejscu pomogą zoptymalizować inteligentne wózki wysokiego składowania dla środowiska logistycznego. Prowadząc pilotaż robotyki w naszych operacjach, badamy również te aplikacje, aby zwiększyć wydajność dla klientów i wspierać naszych pracowników. 
 
Pascal Rialland, dyrektor generalny Balyo, powiedział: – Ściśle współpracujemy z XPO, aby ulepszyć naszą najnowszą technologię robotów o zasięgu w ich najnowocześniejszych środowiskach magazynowych. Nasza współpraca koncentruje się na sprawdzaniu wydajności naszych autonomicznych robotów w określonych zastosowaniach, aby zapewnić jak największe korzyści operacjom logistycznym XPO. 
 
Zrobotyzowane wózki w programie pilotażowym mają zasięg do 11 metrów i są w stanie manewrować przez wąskie korytarze o wysokości zaledwie 2,9 metra, przemieszczając 10 do 20 palet na godzinę, w zależności od zastosowania. Działają bezpiecznie w mieszanych warunkach magazynowych, współpracując z pracownikami i tradycyjnymi wózkami widłowymi. Balyo opracowuje autonomiczne roboty zasięgu we współpracy z Linde Material Handling. 
 
– W programie pilotażowym wykorzystujemy naszą wieloletnią współpracę z XPO i ekscytującą współpracę z Baylo – powiedział Holger Böhme, wiceprezes ds. Kluczowych klientów międzynarodowych w Linde Material Handling. – Razem zwiększamy efektywność operacji logistycznych dzięki technologiom, które mogą przynosić znaczne korzyści każdego dnia. 

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy