PKP Cargo poszerza międzynarodową współpracę

PKP Cargo poszerza międzynarodową współpracę

PKP Cargo zacieśnia relacje z włoską spółką Mercitalia Rail - w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie podpisany list intencyjny w sprawie ustalenia strategicznego partnerstwa na rzecz wspólnego rozwijania produktów intermodalnych.

Porozumienie ma na celu poprawę jakości funkcjonowania kolejowego korytarza transportowego Travisio-Wrocław. Planowane jest także powołanie grupy roboczej składającej się z przedstawicieli obu spółek, której celem będzie opracowanie zasad współpracy oraz przygotowanie nowej oferty produktowej odpowiadającej na zapotrzebowanie rynku. Według PKP Cargo nowa oferta ma też spowodować podniesie poziomu obsługi kluczowych klientów obu spółek.

 

Korytarz północ-południe zajmuje ważne miejsce na mapie transportowej Europy, gdyż w obszarze jego oddziaływania mieszka około 180 milionów ludzi, a prognozy demograficzne mówią o dalszym wzroście ludności. Państwa leżące wzdłuż tego szlaku wykazują się dużą dynamiką wzrostu PKB, co oznacza także rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe.

 

– Zagraniczna ekspansja jest to jedno ze strategicznych kierunków rozwoju naszej spółki w najbliższych latach – mówi Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo. Zaznacza, że współpraca z Włochami to kolejny krok w rozwijaniu międzynarodowej współpracy.

 

W czerwcu przedstawiciele PKP Cargo podpisali umowę z Kolejami Litewskimi, otwierającą nowe możliwości zwiększenia wymiany gospodarczej pomiędzy oboma państwami przy wykorzystaniu trasy kolejowej Rail Baltica. Ta magistrala będzie także częścią korytarza łączącego państwa bałtyckie z Polską i krajami leżącymi na południe od nas, w rejonie Morza Czarnego i Adriatyku.

Poleć ten artykuł:

Polecamy