Plast- Box współpracuje z rynkiem islandzkim

Plast- Box współpracuje z rynkiem islandzkim

Firma Plast – Box rozpoczęła długo wyczekiwane dostawy do odbiorcy z Islandii. Słupska spółka będzie zaopatrywać w wiadra przemysłowe klientów z sektora spożywczego. Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych.

Plast- Box od kilku lat dostarcza opakowania na rynek skandynawski. Zamówienia pierwszego islandzkiego odbiorcy obejmują wiadra o pojemności 5 i 10l. Pojemniki wykorzystywane będą w branży spożywczej, głównie przy produkcji jogurtów i mas jajecznych.

 

Do końca roku do Islandii trafią kolejne transporty z wiadrami Plast-Box. Opakowania firmy Plast – Box dostarczane są na szeroką skalę miedzy innymi do krajów Europy Zachodniej – takich jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Islandia jest tylko jednym z krajów, z którym słupska spółka planuje w najbliższych latach pogłębiać współpracę handlową. Plany dynamicznego rozwoju mają objąć też Norwegię. Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box 1983 zatrudnia 180 osób.

Poleć ten artykuł:

Polecamy