Podsumowanie webinaru: Czego nauczył nas 2020?

Podsumowanie webinaru: Czego nauczył nas 2020?

Kolejne wydarzenie online za nami! We wtorek, 23 marca 2021 o godzinie 11.00 obył się pierwszy #GlobWebinar organizowany przez GlobKurier.pl. Tytuł brzmiał: “Czego nauczył nas 2020? Czyli dlaczego przesyłki i obsługa klienta w e-commerce dają przewagę w rozwijaniu biznesu w 2021”.

W drugiej części omówione zostało „Dlaczego sprawne płatności w e-commerce to wygoda klienta”. Prelegentkami były Karolina Kadłubek Customer Success Manager z GlobKurier oraz Paulina Czokajło Key Account Manager z imoje, ING. Rozmowę moderowała Karolina Chwolek Marketing Specialist GlobKurier. W webinarze brało udział wielu uczestników chcących zapoznać się z trendami konsumenckimi w 2020 roku oraz skutecznymi poradami na rozwój e-commerce w 2021.

Kluczowe zagadnienia – dostawa i płatności

Na webinarze dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę pełni dostawa w świecie e-commerce. Z przytoczonego raportu wynikało, że ponad 73% internautów dokonuje zakupów online, a najczęściej napotykanymi problemami przy zakupie jest długa forma dostawy i mało wiarygodny panel płatności. Karolina Kadłubek ze swojego doświadczenia w obsłudze klienta przekazała, dlaczego warto współpracować z operatorem logistycznym i jak to wpływa na polepszenie budżetu e-commerce, a także na relacje z klientami. Paulina Czokajło poruszyła temat związany z szybkimi płatnościami online, których wybór na stronie powinien być wręcz koniecznością.

Podczas spotkania online zostały wskazane także inne przeszkody, które stoją na drodze konsumenta podczas zakupów. Wyjaśnione zostało, co sprawia, że jedne sklepy są znacznie częściej wybierane od innych. Jednym z takich czynników okazała się być przyjazna i wiarygodna witryna, która posiadała wszystkie informacje o sklepie, takie jak adres oraz łatwa polityka zwrotów.

Pytania do ekspertów GlobWebinaru

W trakcie webinaru nie zabrakło pytań od uczestników, które dotyczyły m.in. możliwości integracji firmy z GlobKurier oraz preferowanego wyboru płatności. Na wszystkie te pytania odpowiedziały specjalistki, dodając od siebie celne spostrzeżenia i historie bazujące na własnym doświadczeniu.

Ominąłeś webinar?

Wszystkim osobom zainteresowanym przebiegiem webinaru udostępniamy film ze spotkania.

Żeby być na bieżąco z naszymi innymi wydarzeniami zachęcamy do obserwowania naszych social media i zapraszamy do kolejnego webinaru:

Poleć ten artykuł:

Polecamy