Pojazdy ciężarowe DAF wyjadą z fabryki na oponach Goodyear

Pojazdy ciężarowe DAF wyjadą z fabryki na oponach Goodyear

DAF jest pierwszym producentem pojazdów ciężarowych, który oferuje nowe opony Goodyear KMAX i FUELMAX jako pierwsze wyposażenie (OE). Ogumienie będzie montowane w najnowszych modelach DAF CF i LF, a także we flagowej linii XF już od grudnia.

Linie opon Goodyear KMAX i FUELMAX pierwszy raz zostały zaprezentowane we wrześniu 2013 roku. Model KMAX opracowano z myślą o długich przebiegach, przy zachowaniu innych istotnych kryteriów, takich jak efektywność paliwowa i trakcja. Z kolei linia Goodyear FUELMAX przeznaczona jest dla operatorów flot, którzy chcą zwiększać efektywność paliwową pojazdów, a równocześnie zachowywać dobre przebiegi.

DAF XF to pierwszy model w linii Euro 6 zoptymalizowany pod kątem niskiego zużycia paliwa i ochrony środowiska. Już opony poprzedniej generacji Marathon+ były oferowane z najbardziej wydajnymi paliwowo wersjami tego pojazdu.

– Nasza współpraca trwa od dawna, ponieważ wspólnie pracujemy nad rozwojem produktów poprawiających osiągi. Opony KMAX i FUELMAX, dostarczane jako wyposażenie fabryczne aut ciężarowych, przynoszą flotom wiele korzyści w postaci długich przebiegów i niskiego zużycia paliwa – mówi Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. – Kolejna zaleta to parametry tych opon zimą, bowiem wersje napędowe nowych modeli są klasyfikowane jako opony zimowe. Posiadają one oznakowanie 3PMSF, co oznacza, że spełniają surowe wymogi stawiane ogumieniu zimowemu.

Zgodnie z wymaganiami producenta, od grudnia opony będą dostarczane do zakładów DAF za pośrednictwem Ośrodka Montażu Opon Goodyear w Luksemburgu (LMC). Zakład LMC został założony ponad 11 lat temu i montuje około 8000 opon dziennie dla producentów pojazdów w całej Europie.

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy