POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie hala magazynowo-produkcyjna i powstanie biurowiec. Generalnym wykonawcą oraz projektantem jest firma WPIP Construction. Na placu budowy odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Dzięki rozbudowie iławskiego zakładu należącego do Grupy POL-MAK, jego powierzchnia znacząco wzrośnie. Istniejąca już hala magazynowo-produkcyjna zostanie powiększona z 2,6 do 13,1 tys. m kw. Dodatkowo powstanie trzykondygnacyjny biurowiec. Jego powierzchnia to ok. 2 tys. m kw. Hala będzie ogrzewana odpadowym ciepłem technologicznym z istniejącej części fabryki. Z kolei w biurowcu zostaną zastosowane pompy ciepła. Dach części magazynowo-produkcyjnej zostanie wybudowany w taki sposób, żeby mogła się na nim znaleźć instalacja fotowoltaiczna.

Inwestycję zaprojektowała i realizuje firma WPIP Construction. W ramach kontraktu do jej obowiązków należy także m.in. budowa zbiornika przeciwpożarowego oraz dróg dojazdowych.

– To już ósma inwestycja, którą realizujemy wspólnie z WPIP Construction – mówi Przemysław Makowiak, współwłaściciel Grupy POL-MAK. – Doceniamy to, że firma kompleksowo zajmuje się powierzonymi im inwestycjami, a doświadczony zespół fachowców ma pełną świadomość dynamiki zarówno procesu projektowania, jak i budowania, co przekłada się na elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klienta. Jestem przekonany, że nasza najnowsza współpraca przyniesie zamierzony przez nas efekt.

– Z Grupą POL-MAK współpracujemy już od 2008 r., realizując dla niej kontrakty zarówno w wielkopolskim Batorowie, jak i Iławie – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Jest to modelowy wręcz przykład partnerstwa biznesowego opartego o dobre relacje. Teraz wracamy do województwa warmińsko-mazurskiego po to, żeby zrealizować kolejny projekt świadczący o dynamicznym rozwoju inwestora.

Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2025 r., a 18 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora (współwłaściciele Grupy POL-MAK, Przemysław oraz Dariusz Makowiakowie), generalnego wykonawcy (Janusz Signetzki, prezes zarządu oraz Marek Mielnik, członek zarządu) oraz władz samorządowych (burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz sekretarz gminy Iława Krzysztof Bądkowski. Nową inwestycję poświęcił proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Iławie ks. kan. Jarosław Hossa.

Poleć ten artykuł:

Polecamy