Polska drużyna wygrała w światowych finałach Odysei Umysłu

Polska drużyna wygrała w światowych finałach Odysei Umysłu

Młodzież ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” wywalczyła Mistrzostwo Świata i nagrodę Ranatra Fusca w światowych finałach Odysei Umysłu, które odbyły się na Michigan State University w USA. PEKAES, czołowy operator logistyczny, wspierał drużynę i zapewnił transport scenografii na konkurs.

Jedna z drużyn ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” zakwalifikowała się do Światowych Finałów Odysei Umysłu i w East Lansing spotkała się z 850 drużynami z kilkudziesięciu krajów. W bezpośrednim starciu z ponad 50 zespołami w II kategorii wiekowej (6 klasa, 1-2 klasa gimnazjum), realizując temat “IT’s time OMER”, zdobyła Mistrzostwo Świata oraz prestiżową Nagrodę Ranatra Fusca, przyznawaną drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze, wykazały się niezwykłą kreatywnością, a także działaniem wychodzącym poza schematy w rozwiązaniu problemu.

 

– Z napięciem wsłuchiwaliśmy się, kiedy były ogłaszane kolejne miejsca i nagrody. Gdy dotarliśmy do nagrody Ranatra Fusca, wyczytano naszą drużynę! Radość ogromna. A potem nasza drużyna zostaje wyczytana po raz drugi! Jesteśmy Mistrzami Świata! Zachwyty i gratulacje. Odyseja to wyjątkowe doświadczenie. Z pewnością pośród tej uzdolnionej młodzieży, która wykazała się nieszablonowym myśleniem, zaangażowaniem, kreatywnym podejściem tworząc coś oryginalnego i odkrywając w sobie swój potencjał mamy przyszłych inicjatorów, pomysłodawców czy wynalazców. Bardzo dziękujemy Grupie PEKAES oraz pozostałym firmom, które pomogły nam w tym roku. Jednocześnie zwracamy się również z apelem do innych przedsiębiorstw o wsparcie w kolejnym roku naszej działalności.– mówi Zuzanna Sierakowska, trenerka Odysei Umysłu ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni”.

 

– W tym roku wspieraliśmy dwie polskie drużyny, które zakwalifikowały się do światowych finałów. Obie osiągnęły bardzo dużo. Praca całego zespołu, a także nieszablonowe myślenie zostały docenione. Odyseja Umysłu rozwija zdolności twórcze i kreatywne myślenie. Nasza Firma stawia na innowację i kreatywność, dlatego też chętnie angażujemy się w inicjatywy edukacyjne, które mają na celu wspieranie rozwoju młodych talentów. Z uzdolnioną młodzieżą ze Stowarzyszenia „Iskierki Wyobraźni” nasza firma współpracuje już po raz drugi. W tym roku Iskierki osiągnęły ogromny sukces! Serdecznie gratuluję obu zespołom i trzymam kciuki za kolejne edycje konkursu! – stwierdza Joanna Więckowska, kierownik Działu Marketingu i Komunikacji PEKAES.

 

W światowych finałach Odysei Umysłu doskonale zaprezentowała się także drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu, którą również wspierał PEKAES. Zajęła ona wysokie 8 miejsce na świecie w I kategorii wiekowej (do 5 klasy szkoły podstawowej) w problemie „Postaw na zestaw”, tym samym okazała się także najlepszym zespołem w Europie.

 

Odyseja Umysłu to sponsorowany przez m.in. NASA program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek i rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również nieszablonowych koncepcji.

 

(PEKAES)

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy