Pomoc szyta na miarę

Pomoc szyta na miarę

Panattoni – najbardziej aktywny deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie – oraz Dekpol Budownictwo, generalny wykonawca, po raz kolejny wspólnie zrealizowały akcję pomocy dla bezdomnych zwierząt, tym razem wspierając schronisko w Gnieźnie. Placówka przeszła kompleksowy remont, a wartość pomocy to około 50 000 euro. Obie firmy realizują w pobliskim Łubowie fabrykę szytą na miarę dla Maxcess.

– Wsparcie schronisk dla zwierząt to nasz sposób pozytywnego oddziaływania na lokalne społeczności w miejscach, gdzie realizujemy nasze projekty deweloperskie – komentuje Tomasz Harasimowicz, BTS Project Manager w Panattoni. – Wizja lokalna w schronisku w Gnieźnie potwierdziła ogromną skalę potrzeb. To wielka satysfakcja, że po raz kolejny wspólnie z Dekpol Budownictwo udało nam się sprawnie przeprowadzić szeroko zakrojone prace, które całkowicie odmienią losy podopiecznych i poprawią komfort pracowników. Zakupiliśmy też pakiet najpotrzebniejszych produktów, wskazanych przez kierownictwo placówki – dodaje.

– Nasze schronisko od dekad nie przechodziło modernizacji, dlatego skala wyzwań była duża: przeciekający dach, nieszczelne okna i drzwi, brak ocieplenia i niewydajne ogrzewanie, a także kwestie zużyć wynikających z upływu czasu – to wszystko utrudniało nam możliwości niesienia pomocy dla podopiecznych” – mówi Katarzyna Fikus, kierownik schroniska w Gnieźnie i dodaje – „Problemem był też sam rozkład pomieszczeń, który nie sprawdzał się użytkowo. Bolączką był brak kociarni czy przestrzeni niezbędnej na kwarantanny. Modernizacja budynku znacznie ułatwi nam pracę, pomoże w utrzymaniu higieny pracy i reżimu sanitarnego, zapewniając naszym podopiecznym i pracownikom komfort, godne warunki oraz bezpieczeństwo.

W ramach akcji pomocowej przeprowadzona została kompleksowa renowacja placówki. Działania zaczęły się od robót wyburzeniowych i demontaży starych instalacji, a następnie objęły prace budowlane i wykończeniowe, między innymi murowanie, tynkowanie i malowanie ścian w budynku oraz w boksach, wstawienie ścian działowych, wykonanie ocieplanych sufitów podwieszanych, naprawę pokrycia dachowego, montaż drzwi i okien, a także wykonanie instalacji elektrycznej i prace hydrauliczne. Remont potrwał miesiąc i zakończył się 9 lutego.

– Z przyjemnością wspólnie z Panattoni BTS po raz kolejny otaczamy opieką tych, którzy sami nie mogą prosić o wsparcie. W Dekpol Budownictwo jedną z kluczowych wartości jest odpowiedzialność – nie tylko na placu budowy i wobec naszych klientów, ale również w stosunku do społeczności lokalnej i środowiska – mówi Mariusz Niewiadomski, Dyrektor operacyjny, Członek Zarządu Dekpol Budownictwo. – Wyremontowane schronisko w Gnieźnie z pewnością poprawi warunki nie tylko pobytu czworonogów, ale także pracy ich opiekunów. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego szczytnego celu.

– Jest wiele sposobów by wesprzeć nasze schronisko – oprócz pomocy finansowej i rzeczowej, zależy nam na rozwinięciu wolontariatu – potrzebujemy rąk do pomocy, na przykład przy wyprowadzaniu psów. Zbliża się również okres rozliczeń PIT, więc jest to idealna okazja, by wspomóc naszą działalność – do czego serdecznie zapraszamy – dodaje Katarzyna Fikus.

Program, nie jednorazowa pomoc

Kompleksowy remont schroniska w Gnieźnie to część większego programu realizowanego od końca 2022 roku przez Panattoni BTS. W lokalizacjach, w których realizowane są inwestycje szyte na miarę, deweloper we współpracy z klientami i generalnymi wykonawcami wspiera najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom. Pilotażowy projekt objął schronisko OTOZ Animals w Tczewie, gdzie deweloper rozbudowywał kompleks dla firmy Flex. Następnie przeprowadzony został całościowy remont schroniska miejskiego w Żarach, a schronisko w Boguchwale koło Rzeszowa otrzymało 500 kg specjalistycznej karmy. – „Jestem dumny, że zapał, zaangażowanie i wrażliwość zespołu oraz naszych partnerów biznesowych doprowadziły do stworzenia długofalowego planu pomocy dla schronisk w lokalizacjach, w których powstają nasze obiekty BTS” – podsumowuje Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

Poleć ten artykuł:

Polecamy