Pomyślna implementacja rozwiązania Unifaun TMS w Ampol-Merol

Pomyślna implementacja rozwiązania Unifaun TMS w Ampol-Merol

Ampol-Merol sp. z o.o. jest istniejącym od 1992 roku autoryzowanym dystrybutorem środków i nasion do produkcji rolnej. Przez te lata zdobywał zaufanie rolników na terenie całego kraju, a także poza jego granicami, kierując się przesłaniem i wartościami, że człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu.

Misją Ampol-Merol jest zwiększanie efektywności rolnictwa poprzez dystrybucję asortymentu o najwyższej jakości i skuteczność działania. Dzięki takiemu podejściu  firma jest w stanie zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów.

W swojej strukturze posiada 28 oddziałów handlowych na terenie całej Polski, dzięki czemu zapewnia dużą dostępność towaru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kontrahentów Ampol-Merol może realizować zamówienia o dowolnej wielkości do każdego zakątka Polski.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Unifaun TMS zintegrowane z systemem ERP IFS Polska?

Wdrażając system ERP poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam na integracje z kilkoma przewoźnikami jak DPD, Raben, Schenker. Firma Unifaun została nam polecona przez kilku innych klientów i IFS, partnera Unifaun. Bardzo szybko przekonaliśmy się o jakości rozwiązania, zarówno dokumentacja, wsparcie techniczne jak i trójstronny kontakt Ampol-Merol – Unifaun – Operator logistyczny spełniły najwyższe oczekiwania. Wdrożenie przeszło sprawnie, bez najmniejszych problemów – powiedział Wojciech Sipak, Dyrektor Działu IT Ampol-Merol.

Korzyści dla Ampol-Merol

Jako firma  zyskaliśmy najprostsze, a jednocześnie najbardziej oczekiwane korzyści – oszczędność czasu i kosztów. Spójny interfejs API pozwala na przeprowadzenie jednego procesu integracyjnego dając dostęp do zaawansowanego narzędzia umożliwiającego wymianę informacji z przewoźnikami – podsumował Wojciech Sipak, Dyrektor Działu IT Ampol-Merol.

Unifaun podsumowanie

Przez gotowy interfejs bezpośrednio z systemu IFS, Ampol-Merol magazyn główny oraz 28 oddziałów ma możliwość zamawiania transportów. Przez Unifaun TMS jest dostępnych ponad 40 firm transportowych i kurierskich oraz tysiące małych firm oraz spedycji. Do systemu IFS pobierane są dane zwrotnie: nr zlecenia, status zlecenia oraz dokumenty transportowe. Zarządzanie i automatyzacja wydruków etykiet i raportów w różnych konfiguracjach jest realizowana z systemu Unifaun. W kolejnym etapie planowane jest uruchomienie modułu kalkulacji cen za transport i wybór optymalnego przewoźnika.

Dzięki połączeniu IFS – Unifaun, firma Ampol-Merol zyskała:

  1. Ograniczenie ryzyka związanego z rozwojem systemu WMS/ERP, czy inwestycją w rozpoczęcie współpracy z przewoźnikiem/kurierem do minimum
  2. Gotowe połączenia z przewoźnikami i bieżącą aktualizację interfejsów z przewoźnikami
  3. Ujednolicenie procesu dostarczania dokumentów transportowych
  4. Standaryzacja i automatyzacja wydruków
  5. Szybki start pilota lub rozpoczęcie współpracy z przewoźnikiem/kurierem
  6. Skalowalny i elastyczny produkt Unifaun TMS. W każdej chwili możliwość podłączenia modułów dodatkowych z nowymi funkcjonalnościami, raportami i BI (Business Intelligence)

Potrzeby Ampol-Merol wynikające z rozwoju firmy, dostosowania się do wymagań rynku,  świadczenia usług na stale wysokim poziomie i nieinwestowaniu dużych środków finansowych zostały spełnione – podsumował Krzysztof Mytnik, Country Manager Unifaun Polska.

Poleć ten artykuł:

Galeria zdjęć do artykułu

Polecamy