Porta zbuduje centrum logistyczne w Nidzicy

Porta zbuduje centrum logistyczne w Nidzicy

Ponad 16 milionów złotych wyda Porta KMI Poland na budowę nowego centrum logistycznego. Inwestycja w Nidzie realizowana będzie na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w nidzickiej podstrefie zostało podpisane 22.08.2017 r. przez Zarząd W-M SSE S.A.: Prezesa Grzegorza Smolińskiego oraz Wiceprezes Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg. Podczas spotkania w siedzibie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Porta KMI Poland była reprezentowana przez: Marka Bednarza – Członka Zarządu/Dyrektora Finansowego oraz Bartosza Gajewskiego – Managera ds. Optymalizacji Procesów.

 

W ramach udzielonego zezwolenia planowana jest budowa centralnego magazynu wyrobów gotowych oraz bazy logistyczno-magazynowej. W ramach inwestycji będą mogły być również prowadzone prace badawcze i rozwojowe dotyczące zastosowania technologii informatycznych, w szczególności obejmujących wdrażanie narzędzi służących do zarządzania łańcuchem dostaw.

 

Nidzicki teren inwestycyjny znajdujący się w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej został wybrany spośród pięciu lokalizacji położonych w różnych częściach Polski. Inwestycja realizowana będzie na gruncie o powierzchni 3,0707 ha.

 

Porta KMI Poland sp. z o.o. sp. k. powstała w 1992 r. Jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. To spółka z wyłącznie polskim kapitałem. Porta. posiada cztery zakłady produkcyjne w Polsce, których średnia miesięczna sprzedaż wynosi ponad 55 tys. sztuk skrzydeł i ponad 45 tys. sztuk ościeżnic. Wysoka jakość wyrobów jest efektem zastosowania nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii produkcji. Firma posiada park maszynowy, na który składają się najnowszej generacji maszyny i urządzenia do produkcji drzwi i ościeżnic.

Poleć ten artykuł:

Polecamy