PrestaTalks z GlobKurier – czyli jak blokada Kanału Sueskiego wpływa na łańcuchy dostaw

PrestaTalks z GlobKurier – czyli jak blokada Kanału Sueskiego wpływa na łańcuchy dostaw

Rozmowa na żywo w organizowanych przez PrestaShops PrestaTalks już za nami. We wtorek 30 marca CEO GlobKurier Mateusz Pycia wziął udział w PrestaTalk organizowanym przez PrestaShops. Podczas bardzo interesującego i obfitującego w informacje ze świata e-commerce i logistyki spotkania można było wynieść wiele przydatnej wiedzy. PrestaShops jest wiodącą platformą e-commerce w Europie i Ameryce Łacińskiej do założenia i rozwoju sklepu internetowego. Rozmowę prowadził Matthieu Bondu, a pytania dotyczyły głównie zagadnień związanych z przerwanymi łańcuchami dostaw.

Przerwane łańcuchy dostaw w logistyce

Mateusz Pycia przedstawił firmę GlobKurier oraz zaznaczył, jaką rolę pełni obecnie operator logistyczny, dodając, że jest to rola niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu świata e-commerce. Następnie rozmówcy poruszyli temat blokady Kanału Sueskiego, która w ostatnich dniach utrudniła transport jednego z głównych szlaków morskich na świecie. To zagadnienie idealnie wpasowalo się w przewodni temat rozmów o przerwanych łańcuchach dostaw. 

CEO GlobKurier zwrócił uwagę na wzrost popytu na transport morski. Oprócz zalet takiego transportu, operatorzy logistyczni dostrzegają także wady w postaci kosztownych kontenerów morskich. Tak duży popyt na transport morski bierze się oczywiście z sytuacji z COVID-19, który mocno ograniczył przewóz lotniczy. Pod pokładem samolotu oprócz bagaży pasażerów przewożone są przesyłki i towary. W wyniku ograniczenia lotów o 60%, produkty te muszą być transportowane w inny sposób, zatem przesyłki lotnicze zostają zastępowane frachtem morskim.

Jak można ulepszać łańcuchy dostaw

Odpowiedzią na to pytanie jest zdecydowanie zapewnienie dywersyfikacji kanałów sprzedażowych oraz wysyłkowych w swojej firmie. CEO GlobKurier zauważa, że więcej opcji dostawy i więcej możliwości wyboru dla klientów równa się większej konwersji i znacznie wpływa na decyzje konsumenckie. Bardzo korzystnie wypada zatem współpraca z operatorem logistycznym, który może zapewnić nie tylko kilkudziesięciu kurierów i przewoźników w jednym miejscu, ale także dostarcza przesyłki aż do 192 krajów na całym świecie, pozwalając na rozwój biznesu.

Wysyłanie paczek za granicę

W rozmowie poruszone zostały także kwestie rozwoju biznesu zagranicznego polskich przedsiębiorców. Jednymi z popularniejszych kierunków wysyłek są kraje zachodniej Europy, a także Stany Zjednoczone. W przypadku wysyłek do krajów zagranicznych, kwotę wysyłek generuje kod strefy odległej, a także waga wolumetryczna lub rzeczywista.

Integracja GlobKurier z PrestaShop

Matthieu Bondu i Mateusz Pycia na koniec przedstawili możliwość integracji wtyczki GlobKurier z PrestaShop. Klienci PrestaShop, którzy chcą zintegrować swój sklep internetowy z kurierem, mogą to zrobić poprzez pobranie wtyczki GlobKurier, zainstalowanie jej w PrestaShop oraz prostą konfigurację. Należy ustawić odpowiednie parametry – czy firma wysyła przesyłki zagraniczne, krajowe lub poza UE. Taka integracja wtyczki GlobKurier z PrestaShop pozwala na duże oszczędności czasu i pieniędzy. Współpraca z GlobKurier pozwala rozwinąć swój biznes, wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów zapewniając im wiele opcji dostawy, ale i jest wygodnym i prostym rozwiązaniem. Więcej informacji na temat integracji można znaleźć tutaj.

Podsumowanie spotkania

Ale to nie wszystkie informacje. Całość niezwykle interesującego i wypełnionego informacjami wywiadu zobaczycie w poniższym materiale video, do którego serdecznie zachęcamy: VIDEO.

Poleć ten artykuł:

Polecamy