Produkt Innowacyjny 2023 – wyniki konkursu

Produkt Innowacyjny 2023 – wyniki konkursu

19. edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji została podsumowana podczas 22. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, w obecności przedstawicieli największych firm branży logistycznej. Konkurs cieszył się w tym roku wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zaś Kapituła przyznała pięć wyróżnień i trzy nagrody główne.

Celem konkursu niezmiennie jest wyłanianie wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych i transportowych. Przy ocenie nadesłanych pomysłów Kapituła bierze pod uwagę ich technologiczną i rynkową innowacyjność, korzyści, jakie nowe rozwiązania mogą przynieść klientom, a także aspekty środowiskowe.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia laureatom badań Operator Logistyczny Roku 2023 oraz Supply Chain Designer i Green Designer.


PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI, TRANSPORTU I PRODUKCJI 2023

NAGRODY GŁÓWNE

DSR
za
PMSA – Production Management Smart Advisor

Działanie PMSA oparte jest na innowacyjnej analityczno-predykcyjnej metodzie rekomendacji umożliwiająca inteligentne proponowanie zmian w procesie produkcyjnym, których wdrożenie prowadzi do określonego wzrostu efektywności produkcji. Autorska metoda rekomendacji i akwizycja danych w oparciu o koncepcję Tweeting Factory w połączeniu z posiadanymi przez DSR rozwiązaniami tworzy nowoczesne narzędzie wspomagające zarządzanie produkcją, przełomowe z punktu widzenia technicznego i rynkowego.


AIUT
za
AFORMIC – Inteligentna Platforma Intralogistyczna

Rozwiązanie zapewnia kompleksową automatyzację i autonomiczną kontrolę wewnętrznych operacji logistycznych w dynamicznych warunkach produkcyjnych i w magazynach w oparciu o zaawansowaną analizę danych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie realizuje misje bez udziału człowieka, czuwając nad ciągłością głównych procesów przedsiębiorstwa i bezpieczeństwem w zakresie całej logistyki dostaw wewnątrzzakładowych.


TRANS.EU
za
Prywatna giełda transportowa

Giełda Prywatna tworzy zamknięte, bezpieczne środowisko, do którego firmy spedycyjne zapraszają swoich sprawdzonych przewoźników i tam publikują swoje oferty. Rozwiązanie to umożliwia szybkie dotarcie do własnej bazy partnerów na rynku transportowym i zarządzanie całym procesem z jednego miejsca, w tym prowadzenie rozmów, negocjacji i akceptowanie ofert. Rozwiązanie ułatwia także spełnienie wymagań załadowców dotyczących nieumieszczania ich ładunków publicznie, gdyż ładunki widoczne są tylko dla wybranych osób.


WYRÓŻNIENIA

ONYX
za
Platforma Logistyczna Onyx

Platforma logistyczna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji i planowania transportu drogowego w czasie rzeczywistym. Onyx korzysta z zaawansowanej analizy predykcyjnej do tworzenia zoptymalizowanych planów trasy, które są aktualizowane co 15 sekund, aby jak najefektywniej zarządzać flotą. Ten unikalny system predykcyjny umożliwia uniknięcie przestojów i maksymalizację wykorzystania floty.


BALLUFF
za
Smart Reordering System

System jest kompletnym rozwiązaniem pozwalającym na monitorowanie poziomu materiałów oraz inicjowanie dostaw. Łączy ze sobą urządzenia wykonawcze z oprogramowaniem i prostą wizualizacją oraz interfejsem do podłączenia do systemów ERP czy WMS. Co ważne rozwiązanie nie jest „systemem zamkniętym” i przeznaczone jest dla praktycznie każdej branży przemysłu.


VCN
za
VnetLPR

VnetLPR jest rozbudowanym środowiskiem zarządzającym uprawnieniami wjazdowymi i wyjazdowymi na obiekty logistyczne, zakłady produkcyjne, obiekty przemysłowe, biurowe, hotelowe i inne. Realizuje funkcje weryfikacji uprawnień, automatyzuje rejestrację ruchu pojazdów, towarów i osób, rejestruje czas pobytu, wybranych procesów i operacji.


PROMAG
za
Autonomiczny system transportu, kompletacji i składowania AutoMAG PICK

AutoMAG PICK to pracujący w modelu towar-do-człowieka, innowacyjny system automatycznego transportowania, kompletacji i składowania towarów w pojemnikach i kartonach. Umożliwia szybką automatyzację procesów magazynowych, optymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej, poprawę wydajności i efektywności procesów oraz obniżenie kosztów logistycznych.


RAVAS
za
iCP Weighing in Motion

iCP z technologią Weighing in Motion to waga do wózków widłowych, którą mocuje się do płyty karetki wózka widłowego. Jej najważniejszą cechą jest fakt, iż nie musimy zatrzymywać wózka widłowego, aby dokonać pomiaru masy przewożonego ładunku. Dzięki temu skraca się czas prowadzenia operacji logistycznych.Zwycięzców wyłoniła Kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, profesor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; Peter Duwel, właściciel XTL Consulting; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, ekspert w obszarze transportu, logistyki i cyfryzacji; prof. dr hab. Maciej Szymczak, prorektor do spraw rozwoju i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Grzegorz Urban, Executive Director, Transport & Logistics w firmie PwC i Witold Zygmunt, z-ca redaktora naczelnego Eurologistics.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poleć ten artykuł:

Polecamy