Produkt Innowacyjny 2024 – wyniki konkursu

Produkt Innowacyjny 2024 – wyniki konkursu

20., jubileuszowa edycja konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji została podsumowana podczas 23. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, w obecności przedstawicieli największych firm branży logistycznej. Konkurs cieszył się  dużym zainteresowaniem, zaś Kapituła przyznała sześć wyróżnień i trzy nagrody główne.

Celem konkursu niezmiennie jest wyłanianie wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych i transportowych. Przy ocenie nadesłanych pomysłów Kapituła bierze pod uwagę ich technologiczną i rynkową innowacyjność, korzyści, jakie nowe rozwiązania mogą przynieść klientom, a także aspekty środowiskowe.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody i wyróżnienia laureatom badań Operator Logistyczny Roku 2024 oraz Supply Chain Designer i Green Designer.


PRODUKT INNOWACYJNY DLA LOGISTYKI, TRANSPORTU I PRODUKCJI 2024

NAGRODY GŁÓWNE

CargoNest
za
CargoNest

CargoNest to platforma, która dzięki sztucznej inteligencji i integracjom automatyzuje procesy spedycyjne, zwiększając efektywność́ firm spedycyjno-transportowych.  System wykorzystuje sztuczną inteligencję do przetwarzania danych z dokumentów transportowych i integruje się̨ z giełdami transportowymi oraz systemami TMS, co pozwala na automatyczne publikowanie zleceń́ i zarzadzanie procesami transportowymi.


Sparck Technologies
za
System Automatycznego Pakowania CVP Everest

CVP Everest to w pełni zautomatyzowana maszyna high-tech do tzw. „szytego na miarę” pakowania produktów w opakowania z tektury falistej. Produkt znacznie redukuje koszty pracy na stanowiskach pakujących, całkowicie eliminuje konieczność stosowania wypełniaczy w kartonach oraz znacząco redukuje koszty transportu.


AIUT
za
Romotus – Real-time Location System for Smart Manufacturing

Jest to koncepcja systemu lokalizacji zasobów klasy RTLS. Rozwiązanie zapewnia automatyczne lokalizowanie oraz monitorowanie ruchu obiektów i pracowników na terenie przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych w czasie rzeczywistym. Romotus łączy najdokładniejsze lokalizowanie obiektów i osób w ruchu z najlepszą obsługą procedur bezpieczeństwa w postaci cyfrowego bliźniaka BHP oraz interaktywnymi analitykami.


WYRÓŻNIENIA

InterLAN
za
InterLAN iSPEED

InterLAN iSPEED to zaawansowany i kompleksowy system webowy klasy TMS, który powstał w wyniku przeniesienia funkcji oprogramowania desktopowego SPEED, używanego przez ponad 1000 klientów, na platformę www. Rozwiązanie oparte jest o framework i umożliwia klientom – po ich stronie – tworzenie własnych modułów i aplikacji oraz modyfikowanie dostarczonych rozwiązań, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.


E100
za Secure E-BOX

Secure E-BOX to antyfraudowy system, który pomaga przewoźnikom zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa z wykorzystaniem kart paliwowych. System przetwarza dane geolokalizacyjne OBU i stacji paliw w której kierowca zamierza tankować, a w razie wystąpienia rozbieżności transakcja automatycznie jest blokowana.


Etisoft Smart Solutions
za
SALMA

SALMA to „System Automatycznej Logistyki Magazynowania i Awizacji”, który za pośrednictwem floty robotów AGV/AMR typu Intrabot Picker automatyzuje procesy i operacje magazynowe, w których podstawową jednostką logistyczną są plastikowe pojemniki KLT.


Treeco
za
Szmaragdowa Paczka

Szmaragdowa Paczka jest pakietem rozwiązań dla procesu pakowania przesyłek w e-commerce. Jest to marka określająca w pełni ekologiczną kartonową przesyłkę, w której wolne przestrzenie wypełnione są ekologicznym papierem, a paczka jest zamknięta papierową taśmą wodnoaktywowaną, oraz rozwiązanie informatyczne firmy Treeco, monitorujące proces pakowania ekologicznych przesyłek e-commerce.


Technospark
za
System wykrywania i gaszenia iskier

Jest to zaawansowane rozwiązanie służące do ochrony instalacji przemysłowych przed pożarami spowodowanymi przez iskry. Działa w oparciu o ultraczułe detektory iskier na podczerwień, które wykrywają żarzące się cząstki wewnątrz pneumatycznych systemów transportowych, rur wydmuchowych i zsypów, zanim dotrą do obszarów łatwopalnych i uruchamiają dysze gaszącą.


Grupa Transportowa i  EcoTRUCK
za
EcoTRUCK

EcoTRUCK to innowacyjny system do zarządzania flotą, zintegrowany z oprogramowaniem do monitoringu i śledzenia pojazdów ciężarowych różnych marek. Kluczową innowacją systemu jest zdalna diagnoza pojazdu, oraz odczyt parametrów w czasie rzeczywistym, zapewniające wgląd w poziom zużycia elementów eksploatacyjnych pojazdu bez konieczności podpinania komputera diagnostycznego pod gniazdo OBD.


Zwycięzców wyłoniła Kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, profesor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; Peter Duwel, właściciel XTL Consulting; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, ekspert w obszarze transportu, logistyki i cyfryzacji; prof. dr hab. Maciej Szymczak z katedry logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu; Grzegorz Urban, Partner w Last Mile Experts i Witold Zygmunt, z-ca redaktora naczelnego Eurologistics.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Poleć ten artykuł:

Polecamy