Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2012

Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2012

Podczas Gali Logistyki i Transportu, gromadzącej ponad 400 przedstawicieli top management z branży TSL, wręczono nagrody firmom, które zgłosiły swoje produkty i usługi w VIII edycji konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2012”. Galę uświetnił występ Tatiany Okupnik...

Zgłoszone w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2012 produkty i usługi potwierdzą wtórny charakter innowacji. Wśród nadesłanych pomysłów brakuje innowacji przełomowych, ale nie o takie też chodzi w naszym konkursie. Większość z nadesłanych pomysłów stanowi udoskonalenie już funkcjonujących na rynku produktów, usług i procesów.

W konkursie uczestniczyło 28 firm, które zgłosiły 31 pomysły. Ponad 1/3 zgłoszeń dotyczyła transportu, co w zasadzie nie powinno dziwić, ponieważ około 45 % całości kosztów logistycznych przypada na transport. Dobrze więc, że innowacyjne pomysły dotyczą tego obszaru. Dlatego też laury w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki Roku 2012 zdobyły produkty z sektora transportu pozwalające na jego optymalizację.

Nadesłane w konkursie innowacyjne produkty i usługi oceniała siedmioosobowa Kapituła Konkursu, w następującym składzie: Bartosz Kubicki –IBM Polska, Jolanta Kozan-Hnatyszyn – menedżer ds. zakupów i logistyki w Solaris Bus & Coach, dr Aleksandra Laskowska-Rutkowska – eksperta ds. logistyki, adiunkt w Katedrze Marketingu i Zarządzania Uczelni Łazarskiego, dr Jana Pieriegud z Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. dr hab. Maciej Szymczak – prodziekan wydziału gospodarki międzynarodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Andrzej Zybert – niezależny konsultant ds. logistki oraz Alicja Kostecka, zastępca redaktora naczelnego Eurologistics – przewodnicząca Kapituły.

Przy ocenie Kapituła kierowała się technologiczną innowacyjność produktu, korzyściami dla klienta i rynkową innowacyjnością. Dodatkowe punkty można było zdobyć za referencje, opinie czy patenty. Szkoda, że ta część często była pomijana w zgłoszeniach. Osoby, które wypełniały ankiety często koncertowały się na opisie rozwiązania i nie wzmacniały tego opisu referencjami, które uwiarygodniłyby pomysł.

Ostatecznie, po zsumowaniu punktów, kapituła postanowiła przyznać cztery równorzędne nagrody następującym firmom i produktom:

AutoGuard S.A.

Mobilny Komputer Pokładowy Navto OnLine

Navto OnLine to jeden z nielicznych na polskim rynku komunikatorów, który tak znacząco ogranicza koszty i ułatwia komunikację na linii dyspozytor-kierowca oraz między samymi kierowcami floty.

Carrier Transicold Polska Sp. z o.o.

Agregat chłodniczy PULSOR

Agregaty PULSOR kryją w sobie przełomowa technologię E-Driver polegająca na zastosowaniu falownika i hermetycznej sprężarki o zmiennej wydajności. Agregatu te zapewniają 100 procent wydajności przy niskich prędkościach obrotowych silnika.

INTEX

Kompaktowy elektryczny wózek do transportu i przetaczania szpul

Jest to elektryczny podnośnikowy wózek z dodatkową funkcją przetaczania ładunków i wtaczania ich po pochylni przeznaczony dla szpul o różnych szerokościach.

ELPIGAZ Sp. z o.o.

Instalacja DEGAmix –Dual Fuell System

To innowacyjne rozwiązanie polega na zasilaniu pojazdów z silnikami wysokopprężnymi jednocześnie dwoma rodzajami paliwa: olejem napędowym ON i gazem LPG. System zasilania DIEGAmix pozwala obniżyć koszty eksploatacji o 10-15%.

Poleć ten artykuł:

Polecamy