Program i prelegenci Areny Produkcji

Program i prelegenci Areny Produkcji

Do konferencji Arena Produkcji pozostał już nieco ponad tydzień. To dobra okazja, aby podzielić się dokładnym programem wydarzenia oraz przedstawić naszych prelegentów.

Daniel Chudzik, Dyrektor Operacyjny firmy Kilargo, podejmie podczas konferencji temat “Terroryzm żywności w łańcuchu dostaw”. Producenci żywności w wyjątkowym stopniu zmagają się z problemami, dotyczącymi bezpieczeństwa swoich produktów, a pan Daniel zgodził się podzielić swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat źródeł zagrożeń i możliwości im zapobiegania.

 

Janusz Pieklik, Dyrektor Business Global Consulting, to stały gość na naszych konferencjach dla sektora produkcji. Podczas Areny Produkcji, prelegent podzieli się swoim spojrzeniem na potencjał i ograniczenia związane z Przemysłem 4.0. Podstawą prelekcji będzie opis transformacji pięciu przedsiębiorstw, które skorzystały z możliwości, które niesie za sobą Czwarta Rewolucja Przemysłowa.

 

Automatyzacja to teraz obowiązkowy temat rozmów dotyczących inwestycji w obszarze produkcji. Jacek Zduniak, Certyfikowany Doradca Techniczny w SSI SCHÄFER, opowie gościom wydarzenia w jakim kierunku rozwijają się systemy automatycznego transportu wewnętrznego i w jakich obszarach operacyjnych można jest zastosować.

 

Mariusz Koniuszewski, Kierownik Działu rozliczania produkcji i Działu zaopatrzenia w firmie Defro; oraz Sławomir Kuźniak, Dyrektor ds. zarządzania produktem w BPSC, przedstawią imponujący proces transformacji lidera na rynku produkcji kotłów CO, który jeszcze kilka lat temu działał na skromną skalę. Podczas prelekcji dowiemy się też, jak cyfryzacja przedsiębiorstwa pomogła w nadążaniu na gwałtowanie zmieniającą się strukturą prowadzonej produkcji.

 

Dominika Łączyńska i Marta Kanus, konsultantki Kaizen Instutute, największej na świecie instytucji związanej z wdrażaniem kultury ciągłego doskonalenia, będą przekonywać gości Areny Produkcji do filozofii Kaizen. Aby znaleźć kolejnych zwolenników tej filozofii, przedstawią zasady liderowania w kulturze Kaizen i przypomną, że siła idzie z dołu, ale przykład musi iść z góry.

 

Tomasz Szczepura i Peter Sedlaczek z firmy Dachser podejmą temat “Megetrendy gospodarcze i ich wpływ na produkcję i logistykę”. Firmy na całym świecie podlegają nieustannym zmianom, które w ostatnich latach są coraz szybsze. Podczas prelekcji omówione zostaną najważniejsze globalne megatrendy gospodarcze i ich wpływ na działalność przedsiębiorstw.

 

Jedno z najdłuższych i najciekawszych wystąpień na konferencji awizują Jerzy Sobieszczuk, Dyrektor Łańcucha Dostaw Regionu Polski i Węgier Lantmannen Unibake Poland, oraz Zbigniew Sobkiewicz CPIM Master Instructor, Consulting Director MPM Productivity Management. Podczas prelekcji realizowanej w formule case study przedstawimy genezę decyzji o wdrożeniu Sales and Operations Planning, dylemat między wsparciem zewnętrznym a zasobami firmy, omówiona zostanie rola komórek organizacyjnych firmy (balans pomiędzy czynnikami przyciągającymi i odpychającymi) oraz podsumowanie wraz z omówieniem kolejnych kroków doskonalenia procesów S&OP w przedsiębiorstwie.

 

“Budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o najlepsze rozwiązania SAP” – oto tytuł wystąpienia Łukasza Chomina, Prezesa Zarządu CompuTec S.A. Podczas prezentacji poznamy rozwiązania SAP Business One oparte o innowacyjną technologię SAP HANA oraz tworzone i dostarczane przez CompuTec dodatkowe aplikacje, usprawniające zarządzanie przedsiębiorstwem w oparciu o najlepsze praktyki biznesowe na świecie.

 

Ostatnie dwie godziny konferencji przeznaczone będą na specjalny punkt programu – szkolenie “Przeciwdziałanie oszustwom i nadużyciom w łańcuchu dostaw”. Janusz Liber, kierownik Zespołu Analitycznego w Pionie Bezpieczeństwa i Zapobiegania Stratom Tesco Polska, oraz Sławomir Murawski, prezes zarządu LIMUR.

 

Uczestnicy szkolenia zostaną wprowadzeni w całość problematyki oszustw i nadużyć w łańcuchu dostaw (E2E), co ułatwi menedżerom odpowiedzialnym za jego poszczególne „odcinki” (operacje) zrozumienie współzależności (np. efekt domina) oraz zbudowanie wspólnego łańcucha wartości. Dodatkowo, prowadzący zaprezentują wybrane rozwiązania, zabezpieczenia techniczne, bezpośrednie sposoby pozyskiwania informacji oraz aplikacje OSINT (Open Source Intelligence) przydatne w przeciwdziałaniu oszustwom i nadużyciom.

 

Nie wątpimy, że tak bogaty program przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi konferencji. Zostało już tylko kilka dni na zapisy, zapraszamy zatem na stronę http://arenaprodukcji.pl, gdzie można znaleźć kolejne informacje o wydarzeniu i wysłać swoje zgłoszenie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy