Prologis Essentials Europe – rozwiązania magazynowe, które napędzają rozwój biznesu

Prologis Essentials Europe – rozwiązania magazynowe, które napędzają rozwój biznesu

Prologis ogłasza uruchomienie nowej platformy Essentials w Europie, zapewniającej kompleksowe rozwiązania logistyczne i efektywność w obszarach działalności operacyjnej, energii i zrównoważonego rozwoju, elektromobilności i rozwiązań kadrowych. 

Prologis ogłasza uruchomienie nowej platformy Essentials w Europie, zapewniającej kompleksowe rozwiązania logistyczne i efektywność w obszarach działalności operacyjnej, energii i zrównoważonego rozwoju, elektromobilności i rozwiązań kadrowych. 

Pierwsza tego rodzaju platforma w branży, odpowiada na jedne z najbardziej krytycznych wyzwań w globalnej logistyce, umożliwiając operatorom magazynów na całym świecie skupienie się na rozwoju swojego biznesu od pierwszego dnia.

Cztery kategorie rozwiązań Essentials

Działalność operacyjna Essentials zapewnia kompleksową obsługę wszelkich operacji magazynowych w sposób zrównoważony, w dowolnym momencie, również po zakończeniu okresu najmu. Rozwiązania obejmują szeroką gamę systemów regałowych, sprzętu do obsługi kompletacji zamówień, wózków widłowych, sytemów łączności i IT oraz rozwiązań w zakresie automatyzacji. Oprócz opcji zakupu i wynajmu, Operations Essentials obejmuje również programy odkupu i możliwości finansowania – to kolejna nowość w branży, pozwalająca klientom odzyskać koszty, gdy najbardziej tego potrzebują.

– Zwracamy uwagę na to, co mówią nasi klienci. Niezależnie od wielkości firmy, prowadzenie działalności wraz z zarządzaniem codziennymi operacjami magazynowymi (zwłaszcza podczas relokacji) jest wyzwaniem. Eliminujemy ten problem, oferując nasz wysoki standard usług na każdym etapie współpracy, wykorzystując naszą skalę, dostęp i globalną wiedzę – mówi Mark Zulver, Senior Vice President, Head of Essentials, Prologis Europe.”

Energia i zrównoważony rozwój Essentials przekłada się na oszczędności dla klientów dzięki programom wykorzystywania energii słonecznej, takim jak SolarSmart i StorageSmart. To rozwiązania, które spełniają cele klientów w zakresie ograniczania emisji dwutlenku węgla, a także mające wpływ na efektywność magazynową – jak pompy ciepła, czy ładowanie pojazdów elektrycznych dla sprzętu i floty. Prologis pracuje nad wyposażeniem swojego globalnego portfolio w panele słoneczne – obecnie firma produkuje i magazynuje 450 MW energii słonecznej. 

Elektromobilność Essentials umożliwia klientom szybką i płynną transformację energetyczną floty w kierunku bezemisyjnych pojazdów oraz zoptymalizowanej logistyki. Usługa oferuje możliwość ładowania w miejscu pracy i elektryfikacji floty dla wszystkich firm, niezależnie od ich rozmiaru.

Pracownicy Essentials to program, który wspiera klientów rozwiązaniami w zakresie rekrutacji, utrzymania talentów i produktywności poprzez certyfikację, inteligentną logistykę i sprzęt zapewniający bezpieczeństwo, a także szkolenia podnoszące kwalifikacje (dostępne w wybranych krajach, wkrótce w całej Europie). 

Kluczowe korzyści

Platforma Essentials zapewnia kompleksowe podejście do codziennych potrzeb magazynowych, niezależnie od tego, czy korzystasz z budynku Prologis, czy nie. Nasi Essentials Solutions Managerowie pełnią rolę doradc  y, poświęcając czas każdemu klientowi, aby zrozumieć jego biznes, zaproponować właściwe rozwiązania kadrowe i dostosować rozwiązania dla optymalizacji przestrzeni pod kątem maksymalnej produktywności, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pracowników. Powstałe w oparciu o doskonałą obsługę klienta, rozwiązania są zaprojektowane tak, aby unikać zakłóceń i eliminować typowe punkty bólu – w tym myślenie o konserwacji, którą Prologis oferuje. Elastyczne i przyszłościowe rozwiązania wdrażane są na czas, w ramach budżetu i zgodnie z potrzebami klienta.

– Potrzebowaliśmy więcej miejsca na nasze operacje, a ze względu na wyzwania na rynku nieruchomości znalezienie nowej – i lepszej pod względem lokalizacji – dostępnej powierzchni w logistycznym hotspocie w Rotterdamie było prawie niemożliwe. Thijs Fleers i cały zespół Prologis Essentials zaproponowali rozwiązanie, które przerosło nasze oczekiwania; wsłuchali się w nasze potrzeby. Dziś nadal jesteśmy w naszym istniejącym budynku, ale czujemy się jak w zupełnie nowej przestrzeni!  Zyskaliśmy  wielopoziomową antresolę, która potroiła naszą dotychczasową przestrzeń magazynową. Prologis Essentials przeprowadził projekt od początku do końca – od dostarczenia powierzchni magazynowej i  wyposażenia, przez optymalizację projektu przestrzeni, oświetlenie LED, po ochronę magazynu i wsparcie we wszystkich procesach uzyskiwania pozwoleń.   Od pierwszego dnia mogliśmy skoncentrować się na naszej działalności  – mówi Henk Gerards, Dyrektor Operacyjny ds. Logistyki Kontraktowej, Geodis Rotterdam.

Poleć ten artykuł:

Polecamy