Prologis i Fundacja Świętego Mikołaja razem dla dzieci z Ukrainy

Prologis i Fundacja Świętego Mikołaja razem dla dzieci z Ukrainy

Od chwili rozpoczęcia wojny w Ukrainie wiele firm i organizacji pozarządowych połączyło swoje siły, by nieść pomoc potrzebującym za naszą wschodnią granicą.

Jednym z działań pomocowych realizowanych przez Prologis była współpraca z Fundacją Świętego Mikołaja, która dostarcza pomoc humanitarną z całej Europy na teren Ukrainy. Tak ogromne przedsięwzięcie logistyczne wymaga odpowiedniej infrastruktury magazynowej. Dlatego Prologis zdecydował się, w ramach swojego programu „Space for Good”, udostępnić bezpłatnie ponad 3000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Chorzów. Tutaj właśnie przez rok działało Międzynarodowe Centrum Logistyczne prowadzone przez Fundację Świętego Mikołaja we współpracy z Maltańską Służbą Pomocy z Ivano-Frankivska i Fundacją Pomoc Maltańska – Maltańską Służbą Medyczną.

W ciągu roku z magazynu wyjechało 200 transportów z łącznym ładunkiem 3 tysięcy ton żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla dzieci z Ukrainy.

– W imieniu całego zespołu Fundacji oraz zespołu z Ukrainy, a także naszych podopiecznych, do których kierowana jest pomoc, z całego serca dziękuję za strategiczne wsparcie i udostępnienie magazynu wraz z całym zapleczem biurowym. Dzięki temu mogliśmy pomagać w dobrze zorganizowany sposób, mądrze, odpowiednio przygotowywać transporty i dbać by pomoc odpowiednio trafiała tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne – mówi Joanna Paciorek, wiceprezeska zarządu Fundacji Świętego Mikołaja.

Co roku Prologis i Fundacja Prologis przekazują organizacjom pozarządowym na całym świecie wsparcie finansowe rzędu 4,7 mln dolarów. Inną formą wsparcia jest program „Space for Good”, w ramach którego firma nieodpłatnie udostępnia magazyny na potrzeby organizacji niosących pomoc ofiarom katastrof czy konfliktów zbrojnych. W 2021 roku na ten cel przeznaczono aż 120 000 m.kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, o rynkowej wartości czynszu 5,4 mln dolarów.

– To, co nas najbardziej cieszy to fakt, że w magazynach Prologis dzieje się dobro! I nie mówię tutaj tylko o sukcesach naszych Klientów, zadowolonych pracownikach, którzy pracują w naszych parkach czy tym, co dzieje się w magazynie, by ludzie w Polsce i Europie odebrali swoje zakupy internetowe następnego dnia od zamówienia. Głęboko wierzymy, że dobro to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli. Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że Fundacja Świętego Mikołaja dokonała rzeczy wielkich i pięknych właśnie pod dachem Prologis – mówi Katarzyna Nobis, Leasing Manager w Prologis.

Niezależnie czy chodzi o sukcesy naszych klientów, zaangażowanych pracowników czy bezinteresowne wsparcie potrzebujących spełnione obietnice są… Made in Prologis.

Poleć ten artykuł:

Polecamy