Prologis wyposaża parki w defibrylatory

Prologis wyposaża parki w defibrylatory

Rozwój e-commerce sprawił, że centra dystrybucyjne wypełniły się nowymi pracownikami i pojazdami – zmieniając tereny w tętniące życiem ekosystemy. Prologis wyposaża swoje parki w Europie Środkowej w ratujące życie defibrylatory.

W parkach Prologis pracują tysiące osób, a każdego dnia odwiedzają je kolejne setki – to kierowcy, goście, kontrahenci. Przy tak dużym przepływie osób ważne jest zapewnienie wszystkim maksymalnego stopnia bezpieczeństwa – w każdym możliwym zakresie. Dlatego Prologis wyposaża swoje parki w ratujące życie urządzenia AED. Urządzenia zostały już zamontowane na budynkach ochrony we wszystkich parkach w regionie Wrocławia, wkrótce pojawiają się na terenie całej Polski.
– Defibrylator AED to proste w obsłudze, automatyczne urządzenie, dzięki któremu każdy z nas może uratować ludzkie życie. Instalujemy je w łatwo dostępnych i dobrze widocznych miejscach. Mamy jednak nadzieję, że będzie to sprzęt, którego działania nigdy nie będziemy musieli wypróbować – mówi Marta Glinka, Real Estate & Customer Experience Lead, Director Prologis.
Defibrylatory AED służą do pomocy osobie w stanie nagłego zatrzymania krążenia. Ten niewielki sprzęt został zaprojektowany specjalnie na potrzeby zastosowania go przez osoby bez doświadczenia ratowniczego i wiedzy medycznej. Wystarczy przynieść go do nieprzytomnej osoby i włączyć, a AED krok po kroku poinstruuje jakie kolejne działania należy wykonać. Sam przeprowadzi analizę, a w razie potrzeby wyzwoli impuls defibracyjny, który w wielu przypadkach jest jedyną formą ratunku dla nieprzytomnej, nieoddychającej prawidłowo osoby.
Użycie defibrylatora AED jest proste i bezpieczne, ale Prologis dodatkowo oferuje szkolenie z tego zakresu prowadzone przez ratownika medycznego. Ratujące życie defibrylatory zainstalowane zostały też w węgierskich parkach Prologis, wkrótce pojawia się w centrach logistycznych w Czechach i na Słowacji.

Poleć ten artykuł:

Polecamy