Prologis z kolejną inwestycją pod Pragą

Prologis z kolejną inwestycją pod Pragą

Prologis, Inc. poinformował o zakupie gruntu o powierzchni 2,4 ha na cieszącym się dużym zainteresowaniem praskim rynku nieruchomości logistycznych. Nowy park, Prologis Park Prague D1 Ostredek, powstanie na terenie położonym przy autostradzie D1, głównej arterii komunikacyjnej w Czechach.

Obecnie w portfolio Prologis znajdują się już trzy parki logistyczne zlokalizowane przy autostradzie D1, o łącznej powierzchni 238 000 mkw., które są w 99 procentach wynajęte.

Budowa pierwszego magazynu o powierzchni ok. 10 000 mkw. w ramach Prologis Park Prague D1 Ostredek rozpocznie się w połowie 2019 roku. W nowym budynku wdrożone zostaną ponadstandardowe rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju – między innymi oświetlenie LED, ogrzewanie ciepłej wody panelami słonecznymi w pomieszczeniach biurowych, zdalny odczyt mediów mediów (smart metering) dostępny online, grubszą izolację termiczną i dachową oraz zwiększony współczynnik przeładunkowy do jednego doku na 370 mkw. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie Very Good.

 

– Zakup terenu w tak prestiżowym miejscu to nasza odpowiedź na wysoki popyt klientów, którzy szukają dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni logistycznej – powiedział Martin Balaz, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację. – Oferując naszym klientom nie tylko wysokiej jakości, energooszczędne obiekty, ale także obsługę i zarządzanie nieruchomościami na najwyższym poziomie, wspieramy ich w rozwijaniu swojej działalności.

 

Prologis Park Prague D1 Ostredek zlokalizowany jest bezpośrednio przy głównej autostradzie D1, w pobliżu zjazdu nr 34. Doskonałe położenie umożliwia dojazd do centrum Pragi w ciągu około 30 minut. Dojazd do innych głównych skupisk ludności, takich jak Brno czy Ostrawa, zajmuje odpowiednio 1,5 i 3,5 godziny. Lokalizacja obiektu zapewnia również łatwy dostęp do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.

 

(Prologis)

Poleć ten artykuł:

Polecamy