Protech i Eurowafel inwestują w Zatorze

Protech i Eurowafel inwestują w Zatorze

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie dwie decyzje dla przedsiębiorstw z gminy Zator.  Zatorska Strefa Aktywności Gospodarczej to jedna z najaktywniejszych podstref KTP. Od 2012 roku, czyli od momentu jej utworzenia wydano tutaj 32 zezwolenia na działalność w specjalnej strefie gospodarczej, a po wejściu nowych przepisów 4 decyzje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (razem z ostatnimi).

Inwestycja Protech sp.z.o.o. będzie miała na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa w zakresie produkcji kotłów grzewczych oraz różnego rodzaju elementów stalowych do wykonania i montażu produktów końcowych. W ramach inwestycji zaplanowano rozbudowę istniejącego zakładu, zwiększenie mocy produkcyjnych w obszarze cięcia i spawania, przebudowę lakierni, rozbudowę spawalni, zwiększenie powierzchni montażowych i magazynowych, rozbudowę instalacji fotowoltaicznej oraz nabycie niezbędnego wyposażenia w postaci maszyn, urządzeń oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Protech zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 100 000 000,00 zł. Firma aktywnie współpracuje z instytutami naukowo – badawczymi oraz uczelniami w zakresie prac badawczo – rozwojowych i wdrożeniowych. Za jeden ze zgłoszonych wynalazków do opatentowania, wspólnie z PIMR Poznań, Protech otrzymał kilka nagród i wyróżnień.

Z kolei w ramach nowej inwestycji Eurowafel sp. z o.o. sp. k. zaplanowano działania obejmujące wdrożenie nowych technologii, m.in. automatyzację transportu, montaż systemu MES – odpowiedzialnego za monitorowanie stanu pracujących maszyn, systemy wspierające zarządzanie logistyką transportu oraz przechowywania wyrobów gotowych i surowców. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 20 000 000,00 zł.

– Zator to dla mnie miejsce szczególne. Znakomity przykład gminy, która wiedziała jak w praktyce zadbać o zrównoważony rozwój. W tej gminie nie jest to puste hasło: rozwojowi przemysłu towarzyszy rozwój turystyki, szkolnictwa, budownictwa rodzinnego oraz kultury, a wszystko jest robione z głową, rozsądnie, z myślą o przyszłych pokoleniach. Bardzo się cieszę, że mogę ten proces nie tylko obserwować, ale również brać w nim udział, podobnie jak inne koleżanki i koledzy z KPT. Oba przedsiębiorstwa, które otrzymują dzisiaj decyzję o wsparciu to firmy rodzinne. Zatem rodzinom Państwa Krupników oraz Łysoniów, serdecznie gratuluję – mówi  Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora KPT.

Poleć ten artykuł:

Polecamy