Raben i Kärcher – wspólnie zmieniamy rzeczywistość

Raben i Kärcher – wspólnie zmieniamy rzeczywistość

20 września 2023 roku Raben Logistics Polska oraz firma Kärcher uroczyście celebrowały otwarcie nowej, dedykowanej powierzchni magazynowej w Chlebni. Operacje dla tego klienta prowadzone będą na powierzchni 8.000 m2. Obie firmy połączyło zrównoważone podejście do prowadzenia biznesu oraz rodzinne korzenie przedsiębiorstw. W symbolicznym przecięciu wstęgi  wzięli udział między innymi Ewald Raben – CEO Grupy Raben, Dieter Grajer – Member of the Board of Management, Chief Operating Officer, Kärcher and Lilia Sedlar – Regional President Eastern Europe, Kärcher.

Firma Kärcher rozpoczęła współpracę z Raben Logistics Polska w 2022 roku. Głównym punktem kooperacji jest transport międzynarodowy w kierunku Litwy, Łotwy i Estonii oraz transport po Polsce. Wraz z uruchomieniem magazynu portfolio usług rozwinie się o składowanie i usługi pokrewne. Raben oferuje klientowi, poza standardowym procesem także wiele nowych rozwiązań, dzięki którym optymalizowana jest obsługa towarów klienta.

– Dzięki Raben mamy po swojej stronie niezawodnego partnera logistycznego, który dostosowuje rozwiązania dokładnie do naszych potrzeb – mówi Dieter Grajer, Chief Operating Officer (COO) i członek zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG. – Ponadto łączy nas świadomość odpowiedzialności społecznej, wartości i skupienie  na ochronie klimatu i środowiska. To sprawia, że nasze partnerstwo jest szczególnie cenne i wykracza poza logistykę.

Raben Logistics Polska dysponuje obecnie ok. 560 000 m2 powierzchni magazynowej. Każdego roku inwestując w nowe obiekty i modernizując starsze, firma stawia na efektywność energetyczną. W jej obiektach stosowane są m.in takie rozwiązania jak: oświetlenie LED i systemy automatycznego sterowania oświetleniem (poprzez detekcję ruchu i pomiar ilości światła dziennego) w połączeniu ze świetlikami zapewniającymi dostęp do naturalnego światła; ogrzewanie gazowe oparte o promienniki z podwyższoną sprawnością radiacyjną; izolacje termiczną platform ramp hydraulicznych; wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła, a także agregaty prądotwórcze, pokrywające 100% zapotrzebowania w energię elektryczną.

Dodatkowo, jako firma odpowiedzialna społecznie Raben podejmuje szereg działań, aby sprostać wyzwaniom klimatycznym w dłuższej perspektywie. Poza stosowaniem szeregu ekologicznych rozwiązań w magazynach w zakresie oszczędności surowców naturalnych, czy zakupem zielonej energii, systematycznie wymieniany jest  także tabor, który ma spełniać najnowsze wymagania w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

– Towarzyszące nam od lat hasło “Your partner in logistics” to nie tylko slogan, ale i obietnica składana naszym klientom. Zobowiązujemy się do dostarczania im usług najwyższej jakości i wychodzenia naprzeciw potrzebom, ale także wspólnie z nimi chcemy pomóc im budować przewagę konkurencyjną na rynku. Dzięki takiemu podejściu klienci zostają z nami często na długie lata. Mamy nadzieję, że podobnie będzie także w przypadku firmy Kärcher. – powiedział Ewald Raben , CEO Grupy Raben – Tym bardziej, że łączą nas wspólne wartości i zielone podejście do biznesu.

Poleć ten artykuł:

Polecamy