Race’n’Raise wspiera Fundusz Stypendialny Horyzonty

Race’n’Raise wspiera Fundusz Stypendialny Horyzonty

Zespół Logicor, wraz ze swoimi partnerami biznesowymi, zebrał 31 000 złotych na Program Stypendialny Horyzonty Fundacji EFC.

Logicor już po raz drugi zorganizował „Race’n’Raise” – charytatywny wyścig kolarski o łącznej długości 300 km. Miał on miejsce w sercu Borów Tucholskich w północnej Polsce.

Celem było pokonanie jak najwięcej kilometrów zaplanowanej trasy, a za każdy kilometr pokonany przez pojedynczego uczestnika firma Logicor zobowiązała się do przekazania pięciu złotych na Program Stypendialny Horyzonty organizowany przez Fundację EFC.

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego, poprzez program Horyzonty, wspiera młodych ludzi z małych miejscowości, którzy chcą się dalej uczyć i rozwijać w wymarzonej szkole średniej w dużym mieście. Stypendium Horyzonty jest przyznawane na cały okres nauki w szkole średniej. Ponadto Fundacja wspiera finansowo rozwój zainteresowań i pasji, w tym finansowanie nauki w szkole językowej i egzaminów na certyfikaty. 

Aleksandra Saczuk, prezeska zarządu Fundacji EFC, powiedziała: – Dzięki inicjatywom takim jak wyścig Race’n’Raise zorganizowany przez Logicor, organizacje non-profit współpracujące z biznesem mogą wspierać ważne inicjatywy charytatywne. Dzięki zaangażowaniu zespołu Logicor oraz partnerów biznesowych tej firmy zebrane środki pozwolą nam wesprzeć konkretnych młodych ludzi – pokryć koszty ich rocznego stypendium, które umożliwi im naukę i rozwój w liceum w Polsce.

Michał Ptaszyński, Country Manager w Logicor Polska powiedział: – Bardzo cieszymy się, że nasza inicjatywa charytatywna Race’n’Raise tak dynamicznie się rozwija i umożliwia nam udział w kolejnych inicjatywach. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym tradycyjnym wyścigu. To doskonały przykład imprezy biznesowej łączącej sport i działalność charytatywną.

Poleć ten artykuł:

Polecamy