Ramię robota w obsłudze logistycznej e-commerce

Ramię robota w obsłudze logistycznej e-commerce

GXO Logistics rozpoczął pierwszy w branży pilotaż inteligentnej automatyzacji w swoim magazynie e-commerce w Tilburgu, w Holandii. Pilotażowy projekt z wykorzystaniem robota Pick-it-Easy został dostosowany do potrzeb jednego z kluczowych globalnych klientów, we współpracy z dostawcą zaawansowanych rozwiązań technologicznych w zakresie łańcucha dostaw KNAPP AG.

Wprowadzony projekt jest pierwszym przykładem zastosowania robota Pick-it-Easy do zautomatyzowanej indukcji do przenośnika kieszeniowego w ramach obsługi logistycznej branży odzieżowej.
System wizyjny Pick-it-Easy, oparty na sztucznej inteligencji (AI), rozpoznaje każdy produkt, określa optymalny punkt oraz prędkość jego pobrania, podczas gdy ramię umieszcza go w przenośniku kieszeniowym w celu odpowiedniego sortowania, grupowania i kierowania do stacji pakowania. Takie rozwiązanie stanowi odpowiedź na specyficzne wyzwania branży odzieżowej wynikające z ogromnej różnorodności rozmiarów, kształtów, materiałów, wagi i rodzajów opakowań jej produktów.
Sandeep Sakharkar, dyrektor ds. technologii w GXO, powiedział: – Jako lider innowacji w logistyce, nieustająco poszukujemy nowych rozwiązań automatyzacji, które usprawniają procesy związane z dystrybucją i realizacją zamówień. Udany pilotaż projektu w Tilburgu pozwala naszym klientom osiągać większe korzyści dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.
Markus Posch, kierownik ds. automatyki i robotyki w firmie KNAPP, podsumował: – Zakres działania robota Pick-it-Easy został dostosowany do złożonych potrzeb logistyki e-commerce. Cieszymy się, że wspólnie z GXO możemy tworzyć przełomowe rozwiązania dla branży odzieżowej.
Po udanym wdrożeniu pierwszego robota GXO planuje rozszerzyć zastosowanie tej technologii w Tilburgu, wprowadzając kolejne cztery urządzenia.

(GXO Logistics)

Poleć ten artykuł:

Polecamy